Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Trump mag illegalen snel het land uitzetten

Hof: Trump mag illegalen snel het land uitzetten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft besloten dat de regering van president Donald Trump in bepaalde gevallen mensen die illegaal het land zijn binnengekomen, zonder beoordeling van een rechtbank het land uit mag zetten. Zeven van de negen rechters van het Hof oordeelden in het voordeel van de regering.

Het gaat om illegale immigranten die juridisch gezien geen uitzicht hebben op een verblijfsvergunning. De zaak was aangespannen door een Srilankaanse boer. Deze immigrant vroeg een rechterlijke beoordeling van zijn asielaanvraag. Hij werd door een lagere rechter in het gelijk gesteld, maar de Amerikaanse regering ging tegen die uitspraak in beroep bij het Hooggerechtshof, die de uitspraak van de lagere rechter donderdag herriep.

Het hoogste rechtscollege is van mening dat versnelde uitzetting niet in strijd was met de belangrijkste waarborgen van de individuele vrijheid in de Amerikaanse grondwet. Twee van de vier liberale rechters van het hof, Stephen Breyer en Ruth Bader Ginsburg, sloten zich in de uitspraak aan bij de vijf conservatieve rechters.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

4 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

4 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

5 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

7 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

7 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

7 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden