Hof: Trump mag illegalen snel het land uitzetten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft besloten dat de regering van president Donald Trump in bepaalde gevallen mensen die illegaal het land zijn binnengekomen, zonder beoordeling van een rechtbank het land uit mag zetten. Zeven van de negen rechters van het Hof oordeelden in het voordeel van de regering.
Het gaat om illegale immigranten die juridisch gezien geen uitzicht hebben op een verblijfsvergunning. De zaak was aangespannen door een Srilankaanse boer. Deze immigrant vroeg een rechterlijke beoordeling van zijn asielaanvraag. Hij werd door een lagere rechter in het gelijk gesteld, maar de Amerikaanse regering ging tegen die uitspraak in beroep bij het Hooggerechtshof, die de uitspraak van de lagere rechter donderdag herriep.
Het hoogste rechtscollege is van mening dat versnelde uitzetting niet in strijd was met de belangrijkste waarborgen van de individuele vrijheid in de Amerikaanse grondwet. Twee van de vier liberale rechters van het hof, Stephen Breyer en Ruth Bader Ginsburg, sloten zich in de uitspraak aan bij de vijf conservatieve rechters.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiƫle persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israƫlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.
22 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
7 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
11 uur geleden