Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Trump mag illegalen snel het land uitzetten

Hof: Trump mag illegalen snel het land uitzetten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft besloten dat de regering van president Donald Trump in bepaalde gevallen mensen die illegaal het land zijn binnengekomen, zonder beoordeling van een rechtbank het land uit mag zetten. Zeven van de negen rechters van het Hof oordeelden in het voordeel van de regering.

Het gaat om illegale immigranten die juridisch gezien geen uitzicht hebben op een verblijfsvergunning. De zaak was aangespannen door een Srilankaanse boer. Deze immigrant vroeg een rechterlijke beoordeling van zijn asielaanvraag. Hij werd door een lagere rechter in het gelijk gesteld, maar de Amerikaanse regering ging tegen die uitspraak in beroep bij het Hooggerechtshof, die de uitspraak van de lagere rechter donderdag herriep.

Het hoogste rechtscollege is van mening dat versnelde uitzetting niet in strijd was met de belangrijkste waarborgen van de individuele vrijheid in de Amerikaanse grondwet. Twee van de vier liberale rechters van het hof, Stephen Breyer en Ruth Bader Ginsburg, sloten zich in de uitspraak aan bij de vijf conservatieve rechters.

Meer uit Buitenland

Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

2 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

9 minuten geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

1 uur geleden
Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

1 uur geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

2 uur geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

3 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

4 uur geleden