Hof Suriname handhaaft vonnis oud-president Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Desi Bouterse moet zijn straf van twintig jaar uitzitten. Het Hof van Justitie heeft besloten om het vonnis of de uitvoering daarvan niet te schorsen, zeiden de advocaten Murwin Dubois en Nailah van Dijk woensdag na de besloten zitting van woensdagochtend lokale tijd.
Bouterse kreeg de straf op 20 december in hoger beroep opgelegd voor zijn leidende rol bij de Decembermoorden van 1982 op vijftien tegenstanders van zijn toenmalige militaire bewind. Ook de straffen van vier medeveroordeelden blijven staan, bepaalde het hof. Het proces in deze zaak heeft meer dan zestien jaar geduurd.
Na het eindoordeel deed een advocatenteam in januari het verzoek om de vonnissen of de uitvoering daarvan te schorsen. Zij vinden dat de rechtsgang niet correct is verlopen. Nu het hof dit verzoek heeft verworpen, zijn voor de voortvluchtige Bouterse en zijn vier medeveroordeelden de juridische mogelijkheden en kunstgrepen uitgeput.
Geen hoger beroep mogelijk
Het verzoek- en beroepschrift van de advocaten volgde na het eindvonnis. Zij beriepen zich op een wetsartikel waarin staat dat elke burger het hof mag benaderen bij klachten. Volgens het hof hebben de advocaten zich tot de juiste instantie gewend, maar zou er bij behandeling sprake zijn van "een soort supra-hogerberoepsmiddel", zei advocaat Dubois. Het hof bedoelt daarmee kennelijk dat er geen hoger beroep mogelijk is na een eindvonnis.
De advocaten hebben de uitspraak nog niet op papier ontvangen. Zij verwachten die vrijdag en gaan dan in overleg over eventuele vervolgstappen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse regering heeft vrijdag aangekondigd 131 politieke gevangenen vrij te laten. Hun detentie zou worden omgezet in andere, niet nader omschreven maatregelen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC wil Ivanka Trump, Donald Trump jr. en Jared Kushner dagvaarden in de smaadzaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen. Volgens The Guardian willen de advocaten van de BBC hen ondervragen om duidelijkheid te krijgen over Trumps bedoelingen met zijn toespraak en hoe het publiek die kon opvatten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag klachten van familieleden van militairen over de omstandigheden op het vliegdekschip Abraham Lincoln in het Midden-Oosten weggewuifd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nadat de Verenigde Staten Iran hebben verslagen, wordt de Straat van Hormuz uitgeroepen tot Amerikaans grondgebied. Dat heeft president Donald Trump gezegd tijdens een speech tot een politieacademie in de staat New York.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Cambridge-professor Jason Arday (41) is dood gevonden in zijn woning in Londen, meldt de Britse krant The Telegraph. Arday kwam in opspraak na beschuldigingen van plagiaat. Hij nam vorige week ontslag als hoogleraar sociologie. Hij was de jongste zwarte hoogleraar ooit aan de prestigieuze universiteit.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft alle inwoners van Engeland en Wales een noodmelding gestuurd op hun telefoon, vanwege de kans op natuurbranden. De overheid roept op geen activiteiten te doen waarbij er vuur kan ontstaan. Dat gaat onder meer om barbecueën, het maken van een vuurkorf en het afsteken van vuurwerk.
6 uur geledenDÜREN (ANP) - De natuurbrand in de Duitse gemeente Hürtgenwald is de grootste in de geschiedenis van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Dat schrijft het Duitse Tagesschau. Volgens lokale bestuurder Ralf Nolten staat er 300 hectare bos in brand. Dat zijn ongeveer 420 voetbalvelden.
7 uur geleden