Hof spreekt tot 30 jaar cel veroordeelde Sergio K. vrij van moord
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft donderdag Sergio K. uit Brunssum vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op Sven Prins (30). Bij de rechtbank kreeg K. in januari 2018 nog dertig jaar cel opgelegd. Twee medeverdachten kregen toen dertig jaar en levenslang cel.
K. zat vijf jaar, twee maanden en elf dagen vast voor de moord. Tijdens het proces in hoger beroep draaide echter alles om. Nadat het Openbaar Ministerie in september 2021 dertig jaar had geëist, klonk van de publieke tribune de naam van een vierde persoon. Die zou de moord hebben gepleegd in plaats van K. Ook de in eerste instantie tot levenslang veroordeelde Jurandy T. zei dat K. onterecht was veroordeeld. Na onderzoek werd K. een maand later voorlopig vrijgelaten. Het OM eiste vorige maand toch weer dertig jaar cel. Volgens de aanklager was er "een spelletje" gespeeld.
Prins werd in september 2015 tijdens een achtervolging in de auto met meerdere salvo’s uit een kalasjnikov beschoten. Toen hij strompelend een tuin in vluchtte, werd hij in de rug geschoten. De man bij wie Prins in de auto zat, kon gewond ontkomen. Het hof sprak van "niet te bevatten meedogenloosheid".
Cel voor medeverdachten
Volgens het hof is het "niet zonder meer onaannemelijk" dat iemand anders de moord pleegde. De aangewezen persoon zit echter in het buitenland. Hij is niet gevonden.
Twee medeverdachten Xionel B. en Jurandy T. kregen donderdag wel cel: 27 jaar. Bij de rechtbank kregen zij nog respectievelijk dertig jaar en levenslang. T. heeft bekend dat hij de fatale schoten loste. B. zat tijdens de achtervolging van enkele honderden meters achter het stuur. De twee kregen drie jaar strafkorting, omdat de zaak in hoger beroep zo lang had geduurd.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er geen speciale spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek en tussen Groningen en Warffum. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
12 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
50 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
52 minuten geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
4 uur geleden