Hof spreekt tot 30 jaar cel veroordeelde Sergio K. vrij van moord
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft donderdag Sergio K. uit Brunssum vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op Sven Prins (30). Bij de rechtbank kreeg K. in januari 2018 nog dertig jaar cel opgelegd. Twee medeverdachten kregen toen dertig jaar en levenslang cel.
K. zat vijf jaar, twee maanden en elf dagen vast voor de moord. Tijdens het proces in hoger beroep draaide echter alles om. Nadat het Openbaar Ministerie in september 2021 dertig jaar had geëist, klonk van de publieke tribune de naam van een vierde persoon. Die zou de moord hebben gepleegd in plaats van K. Ook de in eerste instantie tot levenslang veroordeelde Jurandy T. zei dat K. onterecht was veroordeeld. Na onderzoek werd K. een maand later voorlopig vrijgelaten. Het OM eiste vorige maand toch weer dertig jaar cel. Volgens de aanklager was er "een spelletje" gespeeld.
Prins werd in september 2015 tijdens een achtervolging in de auto met meerdere salvo’s uit een kalasjnikov beschoten. Toen hij strompelend een tuin in vluchtte, werd hij in de rug geschoten. De man bij wie Prins in de auto zat, kon gewond ontkomen. Het hof sprak van "niet te bevatten meedogenloosheid".
Cel voor medeverdachten
Volgens het hof is het "niet zonder meer onaannemelijk" dat iemand anders de moord pleegde. De aangewezen persoon zit echter in het buitenland. Hij is niet gevonden.
Twee medeverdachten Xionel B. en Jurandy T. kregen donderdag wel cel: 27 jaar. Bij de rechtbank kregen zij nog respectievelijk dertig jaar en levenslang. T. heeft bekend dat hij de fatale schoten loste. B. zat tijdens de achtervolging van enkele honderden meters achter het stuur. De twee kregen drie jaar strafkorting, omdat de zaak in hoger beroep zo lang had geduurd.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao en Aruba kunnen hopelijk een rol spelen bij de wederopbouw na de zware aardbevingen in Venezuela en Colombia. Dat heeft staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties) vrijdag gezegd tijdens een persconferentie met de Caribische pers.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee van de Nederlanders die worden vermist na de overstromingen in Nepal en China waren op terugtocht van een bedevaart naar Tibet. Dat bevestigt een woordvoerder van de Isha Foundation, de organisatie achter de reis, na berichtgeving van De Telegraaf.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vijf personen die verdacht worden van handel in designerdrugs en illegale medicijnen via een webshop, blijven langer vastzitten. Dat meldt de politie. Zij zouden de illegale middelen hebben verkocht via de websites powercaps.nl en powercaps.vip, die inmiddels offline zijn gehaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de plannen om uit de stikstofcrisis te komen, boekt het kabinet ook vooruitgang om de doelen van een nieuwe Europese natuurwet te halen, verwacht natuurminister Jaimi van Essen (D66). Na de wekelijkse ministerraad klonk hij optimistisch over de haalbaarheid van deze zogeheten natuurherstelverordening. "Ik heb er vertrouwen in."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toezicht op inlichtingendiensten AIVD en MIVD wordt "robuust" onder een nieuwe wet die de diensten veel meer ruimte geeft. Dat beloofde minister van Defensie Dilan Yeşilgöz vrijdag rond het moment dat de wet online kwam voor reacties. Ze wil de waarborgen rond het functioneren van de diensten zo organiseren "dat het altijd wel gecheckt kan worden, maar dat ik wel snel kan handelen".
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht van mogelijke verdachten die afgelopen zondag vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur uit Leeuwarden. Fans van Feyenoord gooiden het vuurwerk, waarbij zeven mensen gewond raakten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drie Nederlanders die worden vermist in Nepal zijn een vrouw van 51 en een man van 29 die afzonderlijk van elkaar op reis zijn, en een Nederlandse vrouw die in Nepal woont. Met alle andere Nederlanders over wie het ministerie van Buitenlandse Zaken de afgelopen dagen is gebeld is weer contact, zegt een woordvoerder.
10 uur geleden