Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof spreekt tot 30 jaar cel veroordeelde Sergio K. vrij van moord

Hof spreekt tot 30 jaar cel veroordeelde Sergio K. vrij van moord

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft donderdag Sergio K. uit Brunssum vrijgesproken van betrokkenheid bij de moord op Sven Prins (30). Bij de rechtbank kreeg K. in januari 2018 nog dertig jaar cel opgelegd. Twee medeverdachten kregen toen dertig jaar en levenslang cel.

K. zat vijf jaar, twee maanden en elf dagen vast voor de moord. Tijdens het proces in hoger beroep draaide echter alles om. Nadat het Openbaar Ministerie in september 2021 dertig jaar had geëist, klonk van de publieke tribune de naam van een vierde persoon. Die zou de moord hebben gepleegd in plaats van K. Ook de in eerste instantie tot levenslang veroordeelde Jurandy T. zei dat K. onterecht was veroordeeld. Na onderzoek werd K. een maand later voorlopig vrijgelaten. Het OM eiste vorige maand toch weer dertig jaar cel. Volgens de aanklager was er "een spelletje" gespeeld.

Prins werd in september 2015 tijdens een achtervolging in de auto met meerdere salvo’s uit een kalasjnikov beschoten. Toen hij strompelend een tuin in vluchtte, werd hij in de rug geschoten. De man bij wie Prins in de auto zat, kon gewond ontkomen. Het hof sprak van "niet te bevatten meedogenloosheid".

Cel voor medeverdachten

Volgens het hof is het "niet zonder meer onaannemelijk" dat iemand anders de moord pleegde. De aangewezen persoon zit echter in het buitenland. Hij is niet gevonden.

Twee medeverdachten Xionel B. en Jurandy T. kregen donderdag wel cel: 27 jaar. Bij de rechtbank kregen zij nog respectievelijk dertig jaar en levenslang. T. heeft bekend dat hij de fatale schoten loste. B. zat tijdens de achtervolging van enkele honderden meters achter het stuur. De twee kregen drie jaar strafkorting, omdat de zaak in hoger beroep zo lang had geduurd.

Meer uit Binnenland

ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

3 uur geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

5 uur geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

11 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

11 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

19 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

19 uur geleden
Verdachten ontkennen moordopdracht Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

20 uur geleden