Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof sluit moordzaak garagehouder Valkenswaard in mei

Hof sluit moordzaak garagehouder Valkenswaard in mei

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch sluit in mei het proces rond de moord op een garagehouder in Valkenswaard op 30 december 2014. Op 6 mei klinken de strafeisen tegen de twee verdachten.

Het was oorspronkelijk de bedoeling om de zaak donderdag af te ronden, maar door problemen in de planning is dat niet gelukt. Slachtoffer Mahmut Karaman werd in het kantoor van zijn garage van dichtbij vier keer beschoten. Twee verdachten werden in 2016 vrijgesproken, na eisen van 21 en 22 jaar cel. Justitie ging in hoger beroep.

Het uitstel was vooral voor de nabestaanden van Karaman een hard gelag. "Steeds weer wordt de zitting uitgesteld. Niemand houdt rekening met ons", zei de weduwe in haar slachtofferverklaring. "We hebben het gevoel alsof we niet meetellen. Nabestaanden zijn machteloos", zei de zus van Karaman.

Deskundigen

Donderdag werd vooral gebruikt voor het verhoor van twee deskundigen op het gebied van DNA. Die werden bevraagd over hun bevindingen. Op kogelpatronen is namelijk DNA van verdachte Seref Ç. (53) uit Amsterdam gevonden, oordeelde de rechtbank in het vonnis. Ç. wilde zelf donderdag weinig meer zeggen, omdat hij veel van wat die dag gebeurde is vergeten. De andere verdachte, Ruben J. (42) uit Utrecht, was er niet.

Eén van de rechters trok zich donderdag terug uit de zaak. Hij was eerder rector-magnificus van de Universiteit Maastricht. In die functie was hij ook wetenschappelijk directeur van The Maastricht Forensic Institute (TMFI), dat DNA-onderzoek deed in de zaak. De raadsheer wilde de schijn van partijdigheid vermijden. Behalve het Nederlands Forensisch Instituut deed namelijk ook TMFI het DNA-onderzoek.

Meer uit Binnenland

Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

2 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

2 uur geleden
Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op om situatie Ter Apel

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.

3 uur geleden
Rutte, De Jonge en Van Dissel moeten voor coronacommissie komen

DEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.

3 uur geleden
Twee verdachte vrouwen kindermishandeling Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.

3 uur geleden
COA: ook donderdag is er niet voor iedereen plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.

4 uur geleden
Advocaten Weski: hoger beroep ligt voor de hand

ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.

4 uur geleden