Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof sluit moordzaak garagehouder Valkenswaard in mei

Hof sluit moordzaak garagehouder Valkenswaard in mei

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch sluit in mei het proces rond de moord op een garagehouder in Valkenswaard op 30 december 2014. Op 6 mei klinken de strafeisen tegen de twee verdachten.

Het was oorspronkelijk de bedoeling om de zaak donderdag af te ronden, maar door problemen in de planning is dat niet gelukt. Slachtoffer Mahmut Karaman werd in het kantoor van zijn garage van dichtbij vier keer beschoten. Twee verdachten werden in 2016 vrijgesproken, na eisen van 21 en 22 jaar cel. Justitie ging in hoger beroep.

Het uitstel was vooral voor de nabestaanden van Karaman een hard gelag. "Steeds weer wordt de zitting uitgesteld. Niemand houdt rekening met ons", zei de weduwe in haar slachtofferverklaring. "We hebben het gevoel alsof we niet meetellen. Nabestaanden zijn machteloos", zei de zus van Karaman.

Deskundigen

Donderdag werd vooral gebruikt voor het verhoor van twee deskundigen op het gebied van DNA. Die werden bevraagd over hun bevindingen. Op kogelpatronen is namelijk DNA van verdachte Seref Ç. (53) uit Amsterdam gevonden, oordeelde de rechtbank in het vonnis. Ç. wilde zelf donderdag weinig meer zeggen, omdat hij veel van wat die dag gebeurde is vergeten. De andere verdachte, Ruben J. (42) uit Utrecht, was er niet.

Eén van de rechters trok zich donderdag terug uit de zaak. Hij was eerder rector-magnificus van de Universiteit Maastricht. In die functie was hij ook wetenschappelijk directeur van The Maastricht Forensic Institute (TMFI), dat DNA-onderzoek deed in de zaak. De raadsheer wilde de schijn van partijdigheid vermijden. Behalve het Nederlands Forensisch Instituut deed namelijk ook TMFI het DNA-onderzoek.

Meer uit Binnenland

Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Friesland, Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing tot 07.00 uur actief.

13 minuten geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

11 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

11 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

12 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

13 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

13 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

14 uur geleden