Hof sluit moordzaak garagehouder Valkenswaard in mei
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch sluit in mei het proces rond de moord op een garagehouder in Valkenswaard op 30 december 2014. Op 6 mei klinken de strafeisen tegen de twee verdachten.
Het was oorspronkelijk de bedoeling om de zaak donderdag af te ronden, maar door problemen in de planning is dat niet gelukt. Slachtoffer Mahmut Karaman werd in het kantoor van zijn garage van dichtbij vier keer beschoten. Twee verdachten werden in 2016 vrijgesproken, na eisen van 21 en 22 jaar cel. Justitie ging in hoger beroep.
Het uitstel was vooral voor de nabestaanden van Karaman een hard gelag. "Steeds weer wordt de zitting uitgesteld. Niemand houdt rekening met ons", zei de weduwe in haar slachtofferverklaring. "We hebben het gevoel alsof we niet meetellen. Nabestaanden zijn machteloos", zei de zus van Karaman.
Deskundigen
Donderdag werd vooral gebruikt voor het verhoor van twee deskundigen op het gebied van DNA. Die werden bevraagd over hun bevindingen. Op kogelpatronen is namelijk DNA van verdachte Seref Ç. (53) uit Amsterdam gevonden, oordeelde de rechtbank in het vonnis. Ç. wilde zelf donderdag weinig meer zeggen, omdat hij veel van wat die dag gebeurde is vergeten. De andere verdachte, Ruben J. (42) uit Utrecht, was er niet.
Eén van de rechters trok zich donderdag terug uit de zaak. Hij was eerder rector-magnificus van de Universiteit Maastricht. In die functie was hij ook wetenschappelijk directeur van The Maastricht Forensic Institute (TMFI), dat DNA-onderzoek deed in de zaak. De raadsheer wilde de schijn van partijdigheid vermijden. Behalve het Nederlands Forensisch Instituut deed namelijk ook TMFI het DNA-onderzoek.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
16 uur geleden