Hof Roemenië verwerpt verzoek tot schrappen verkiezingsuitslag
BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense hooggerechtshof weigert de uitslag van de presidentsverkiezingen te schrappen. Een van de kandidaten, de rechts-radicale George Simion, had na zijn verlies een verzoek daartoe ingediend.
Simion beschuldigde Frankrijk en Moldavië van inmenging. Het hof heeft "na afloop van zijn beraadslagingen het verzoek om de verkiezingen ongeldig te verklaren unaniem afgewezen, omdat het ongegrond werd geacht", aldus een verklaring. Onafhankelijke waarnemers zeggen dat de stembusgang goed is verlopen.
Simion kreeg de meeste stemmen in de eerste ronde van de verkiezingen, maar verloor vorige week de tweede en beslissende ronde van de pro-Europese burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan. Simion werd de kandidaat van radicaal-rechts na de uitsluiting van Calin Georgescu. De pro-Russische Georgescu won eind vorig jaar de eerste stemronde, maar de uitslag werd ongeldig verklaard vanwege Russische inmenging.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.
56 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zich uitgesproken tegen de inzet van een zogenoemde multinationale troepenmacht in Oekraïne. Bondgenoten van dat land kondigden deze week militaire oefeningen met de Oekraïense krijgsmacht aan voor een toekomstige inzet in Oekraïne onder een staakt-het-vuren.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof in Kenia heeft geweigerd het roken van wiet om religieuze redenen te legaliseren. Rastafari's hadden het Hooggerechtshof daartoe verzocht, omdat ze het binnen de vrijheid van godsdienst vinden vallen, maar daar ging de rechter niet in mee.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht is begonnen met een nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran. Dat meldt het Amerikaanse militaire commando in de regio (CENTCOM). "De aanvallen zijn bedoeld om de militaire capaciteiten van de Iraanse strijdkrachten verder te verzwakken, die ze gebruiken om commerciële scheepvaart in de Straat van Hormuz aan te vallen."
5 uur geledenKYIV (ANP) - De EU en Oekraïne versterken de samenwerking op het gebied van defensieproductie en drones. Dat kondigde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag aan bij een bezoek aan Kyiv.
5 uur geleden