Hof Roemenië verwerpt verzoek tot schrappen verkiezingsuitslag
BOEKAREST (ANP/RTR) - Het Roemeense hooggerechtshof weigert de uitslag van de presidentsverkiezingen te schrappen. Een van de kandidaten, de rechts-radicale George Simion, had na zijn verlies een verzoek daartoe ingediend.
Simion beschuldigde Frankrijk en Moldavië van inmenging. Het hof heeft "na afloop van zijn beraadslagingen het verzoek om de verkiezingen ongeldig te verklaren unaniem afgewezen, omdat het ongegrond werd geacht", aldus een verklaring. Onafhankelijke waarnemers zeggen dat de stembusgang goed is verlopen.
Simion kreeg de meeste stemmen in de eerste ronde van de verkiezingen, maar verloor vorige week de tweede en beslissende ronde van de pro-Europese burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan. Simion werd de kandidaat van radicaal-rechts na de uitsluiting van Calin Georgescu. De pro-Russische Georgescu won eind vorig jaar de eerste stemronde, maar de uitslag werd ongeldig verklaard vanwege Russische inmenging.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
5 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
6 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
7 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
7 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
10 uur geleden