Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: regering Japan niet aansprakelijk voor evacuaties Fukushima

Hof: regering Japan niet aansprakelijk voor evacuaties Fukushima

FUKUSHIMA (ANP) - Het Hooggerechtshof van Japan heeft bepaald dat de regering niet aansprakelijk kan worden gesteld voor de gedwongen evacuaties na de nucleaire ramp in Fukushima in 2011, meldt persbureau Kyodo. Het elektriciteitsbedrijf dat de kernfabriek beheerde moet de 1,4 miljard yen (bijna 10 miljoen euro) schadevergoeding die is toegewezen aan slachtoffers na vier rechtszaken zelf betalen.

Op 11 maart 2011 vond er een aardbeving plaats voor de kust van Japan, waarna een tsunami volgde. Door de vloedgolf werden de koelpompen uitgeschakeld en vond uiteindelijk een kernsmelting plaats. Daardoor kwam veel straling vrij. Daarna volgden nog onder meer waterstofexplosies in de reactoren. Meer dan 100.000 mensen zijn sinds de ramp geëvacueerd. Volgens de autoriteiten zijn er geen mensen omgekomen of ziek geworden door de straling.

De schadevergoedingen zijn toegekend aan mensen die gedwongen hun huis moesten verlaten vanwege de ramp. Hoewel de regering veel van de evacuaties heeft verzorgd, wordt het elektriciteitsbedrijf daar dus verantwoordelijk voor gehouden. In totaal zijn er dertig zaken aangespannen vanwege de gedwongen evacuatie en verhuizing.

Meer uit Buitenland

Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

14 minuten geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

21 minuten geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

1 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

4 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

5 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

13 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

14 uur geleden