Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Polen had media niet mogen weren uit grensgebied met Belarus

Hof: Polen had media niet mogen weren uit grensgebied met Belarus

WARSCHAU (ANP/AFP) - Polen had de toegang van journalisten en hulpverleners tot het grensgebied met Belarus niet mogen blokkeren, heeft het hooggerechtshof in Warschau geoordeeld. Media mochten daar de afgelopen zes maanden niet heen om verslag te doen van de migratiecrisis, die werd veroorzaakt doordat het Belarussische regime duizenden migranten uit het Midden-Oosten de vrije doorgang liet.

Enkele journalisten van Franse media die in september per ongeluk in de verboden zone waren, hebben een dag vastgezeten en zijn veroordeeld tot een dwangsom. Het is volgens het hof niet te rechtvaardigen dat deze beroepsgroep een bedreiging zou vormen voor de veiligheid. Zij zouden op basis van de uitspraak een zaak kunnen aanspannen.

Het hof ziet het toegangsverbod als onrechtmatig. De grondwet garandeert "de vrijheid om zich op het grondgebied van Polen te verplaatsen" en "informatie te verzamelen en verspreiden", onderstrepen de rechters.

In reactie op de gespannen situatie langs de grens met Belarus riep Polen de noodtoestand uit en bouwde een prikkeldraadhek. Duizenden militairen werden langs de 400 kilometer lange grens gestationeerd. Pottenkijkers en organisaties die de migranten en asielzoekers in het barre winterweer wilden helpen werden geweerd. Het hof vindt de beperkingen op het redden van mensenlevens niet rechtmatig.

Ook Letland en Litouwen probeerden migranten tegen te houden. De situatie langs de grenzen is sinds eind vorig jaar genormaliseerd.

Meer uit Buitenland

Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

22 minuten geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

2 uur geleden
Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

4 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

6 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

6 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

7 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

7 uur geleden