Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof plant uitspraak Holleeder op 24 juni 2022

Hof plant uitspraak Holleeder op 24 juni 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft de uitspraak in de strafzaak tegen Willem Holleeder gepland op 24 juni volgend jaar. Dat maakte het hof dinsdag bekend tijdens een zitting in de zaak in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Eerder was nog geen datum voor de uitspraak bekend.

Eind november of begin december zal het Openbaar Ministerie de strafeis in hoger beroep formuleren. Daarna zullen zijn advocaten hun pleidooi houden. Holleeder zelf krijgt op 21 januari gelegenheid voor het uitspreken van zijn laatste woord.

Dinsdag hoort het hof een zus van Holleeder, Astrid, als getuige. Haar verklaringen en die van zus Sonja vormen een deel van het bewijs. Holleeder is door de rechtbank veroordeeld tot een levenslang celstraf, onder meer wegens zijn betrokkenheid bij vijf liquidaties.

Peter R. de Vries

Het hof stond dinsdag kort stil bij de gewelddadige dood van Peter R. de Vries, die nauw betrokken was bij de rol als getuige van de beide zussen Holleeder. Hij fungeerde zelf ook als getuige in de strafzaak.

"Het bericht van de aanslag en zijn overlijden is bij ons allemaal binnengekomen als een schok", zei de voorzitter van het hof. "Wij kunnen ons voorstellen dat het impact heeft gehad op de getuige Holleeder."

Astrid Holleeder zit in de rechtszaal op Schiphol in een speciale getuigencabine, afgeschermd van haar broer, pers en publiek. Voor het verhoor heeft het hof dinsdag en woensdag uitgetrokken. Volgende week staat het getuigenverhoor van zus Sonja gepland.

Meer uit Binnenland

Advocaten Richard K. vragen om uitstel van pleidooi

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.

3 minuten geleden
Haven Deventer vanaf dinsdag weer bereikbaar voor schepen

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.

8 minuten geleden
Boeren verlaten Leeuwarden na demonstratie bij provinciehuis

LEEUWARDEN (ANP) - De demonstratie van boeren bij het provinciehuis van Friesland is geëindigd. Na afloop prees gedeputeerde Abel Kooistra (BBB) de organisatie voor een gemoedelijk verlopen dag. Hij zei tegen een ANP-verslaggever dat de demonstratie liet zien hoe groot de zorgen zijn in de agrarische sector over de voorgestelde stikstofmaatregelen. De plannen van het kabinet zijn niet de plannen van de provincie, benadrukte hij. Gedeputeerde Matthijs de Vries (CU) zei dat bestuurders een taak hebben om met zorgen van de bevolking aan de slag te gaan.

52 minuten geleden
Pleidooi voor effectiever beleid tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Maatregelen tegen hitte in gebouwen en woningen moeten effectiever worden toegepast bij mensen die het nodig hebben en beter in beleid worden gevat. Dat signaleert onderzoeksfinancier voor de zorg ZonMw naar aanleiding van de hittegolf in juni. Toen werd voor het eerst code rood om hitte afgegeven door het KNMI.

1 uur geleden
Oproep tot verzet bij boerenprotest in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Tijdens het boerenprotest bij het provinciehuis in Leeuwarden wordt opgeroepen tot verzet tegen de stikstofplannen van het kabinet, ziet een ANP-verslaggever. Een paar honderd demonstranten luisteren naar vertegenwoordigers van boerenactiegroepen die speechen op een podium. "Verzet je", riep Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force de aanwezigen toe. "Dit wordt onze laatste kans. De brief van Van Essen ruimt ons allemaal op. En dat laten we niet gebeuren."

2 uur geleden
Nog een verdachte aangehouden na schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag nog een verdachte aangehouden in de omgeving van Overasselt na de schietpartij in de Gelderse plaats. Het totale aantal aangehouden verdachten komt daarmee uit op 35. De betrokkenheid van alle verdachten wordt verder onderzocht, meldt de politie.

2 uur geleden
Hof hoort nog nieuwe getuige in zaak-Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden hoort op de slotdag van de inhoudelijke behandeling van de zaak over twee moorden in het Drentse Weiteveen nog een nieuwe getuige. De man werkt bij de Dienst Speciale Interventies (DSI) van de politie en wil verklaren over eerder gedrag van de slachtoffers Sam (44) en Ineke (38), die in januari 2024 in hun woonplaats Weiteveen zijn doodgeschoten.

3 uur geleden