Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof plant uitspraak Holleeder op 24 juni 2022

Hof plant uitspraak Holleeder op 24 juni 2022

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft de uitspraak in de strafzaak tegen Willem Holleeder gepland op 24 juni volgend jaar. Dat maakte het hof dinsdag bekend tijdens een zitting in de zaak in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol. Eerder was nog geen datum voor de uitspraak bekend.

Eind november of begin december zal het Openbaar Ministerie de strafeis in hoger beroep formuleren. Daarna zullen zijn advocaten hun pleidooi houden. Holleeder zelf krijgt op 21 januari gelegenheid voor het uitspreken van zijn laatste woord.

Dinsdag hoort het hof een zus van Holleeder, Astrid, als getuige. Haar verklaringen en die van zus Sonja vormen een deel van het bewijs. Holleeder is door de rechtbank veroordeeld tot een levenslang celstraf, onder meer wegens zijn betrokkenheid bij vijf liquidaties.

Peter R. de Vries

Het hof stond dinsdag kort stil bij de gewelddadige dood van Peter R. de Vries, die nauw betrokken was bij de rol als getuige van de beide zussen Holleeder. Hij fungeerde zelf ook als getuige in de strafzaak.

"Het bericht van de aanslag en zijn overlijden is bij ons allemaal binnengekomen als een schok", zei de voorzitter van het hof. "Wij kunnen ons voorstellen dat het impact heeft gehad op de getuige Holleeder."

Astrid Holleeder zit in de rechtszaal op Schiphol in een speciale getuigencabine, afgeschermd van haar broer, pers en publiek. Voor het verhoor heeft het hof dinsdag en woensdag uitgetrokken. Volgende week staat het getuigenverhoor van zus Sonja gepland.

Meer uit Binnenland

Temperatuur stijgt boven 28 graden, record uit 1934 verbroken

HOUTEN (ANP) - Niet eerder was het op een weerstation in Nederland zo warm op 29 september als dinsdag in Maastricht. Daar werd om 14.20 uur een temperatuur van 28,1 graden gemeten, meldt Weeronline. Daarmee is het record uit 1934 verbroken: toen werd het op 29 september 28,0 graden in Winterswijk.

28 minuten geleden
Verdachte ShinyHunters ook verdacht van geven 2 moordopdrachten

DRIEBERGEN (ANP) - De 24-jarige Amsterdammer die is aangehouden in het onderzoek naar hackersgroep ShinyHunters, wordt ook verdacht van het geven van twee moordopdrachten in het buitenland. Dat meldt de politie, die het heeft over een "poging tot uitlokking van twee moorden".

33 minuten geleden
Mensen kunnen vanaf januari aanvraag doen bij Noodfonds Energie

DEN HAAG (ANP) - Mensen die moeite hebben met het betalen van hun energierekening kunnen vanaf begin volgend jaar steun vanuit het Noodfonds Energie aanvragen. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) dinsdag in een Kamerbrief. "We nemen de hogere energieprijzen van het nieuwe jaar mee om ervoor te zorgen dat mensen geen geld mislopen", aldus de bewindsman.

34 minuten geleden
Halsema schreef Ye dat ze hem liefst uit Amsterdam had geweerd

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft afgelopen juni een brief geschreven aan rapper Ye, waarin zij hem opriep zich met respect te gedragen tegen Amsterdammers en Joodse Amsterdammers in het bijzonder. In de brief, die is ingezien door het ANP, schrijft Halsema ook dat zij de rapper het liefst uit de stad had geweerd.

1 uur geleden
Joden open tegen koning: zoon draagt buiten geen keppel meer

DEN HAAG (ANP) - Joodse gemeenteleden hebben koning Willem-Alexander dinsdag tijdens zijn bezoek aan de Liberaal Joodse Gemeente Beth Jehoeda in Den Haag openhartig verteld dat zij zich sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 minder veilig voelen. De koning was daar om met verschillende generaties te spreken over het Joodse leven en de betekenis van de gemeenschap.

2 uur geleden
NZa: zorgverzekeraars schieten gedeeltelijk tekort in zorgplicht

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) spreekt twee zorgverzekeraars aan omdat zij slechts gedeeltelijk zouden voldoen aan hun wettelijke zorgplicht. Het gaat dan om de toegang tot medische hulpmiddelen in acute situaties voor mensen met diabetes, incontinentie en stoma- en wondzorgbehoeften, die buiten het ziekenhuis of in een instelling verblijven.

2 uur geleden
Vijf aanhoudingen na aantreffen onbeheerde bagage op stations

DEN HAAG (ANP) - Op Utrecht Centraal en Haarlem Centraal zijn dinsdag in totaal vijf mensen aangehouden nadat daar onbeheerde bagage was aangetroffen. Op beide stations werden delen van het station tijdelijk afgezet. De politie onderzoekt de omstandigheden.

2 uur geleden