Hof Oeganda handhaaft omstreden antihomowet
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het Grondwettelijk Hof in Oeganda handhaaft een omstreden wet tegen homoseksualiteit. Die wordt gezien als een van de strengste ter wereld.
Onderzoekers, politici en activisten hadden het hof gevraagd om in te grijpen. Ze vinden de antihomowetgeving strijdig met de grondwet en met de internationale afspraken.
De voorzitter van het hof liet echter weten dat de omstreden regels niet worden teruggedraaid. "We gaan de anti-homoseksualiteitswet van 2023 niet in zijn geheel intrekken."
Levenslange celstraffen
De wetgeving is vorig jaar aangenomen en maakte het mogelijk om bepaalde delicten die verband houden met homoseksualiteit te bestraffen met levenslange celstraffen of zelfs de doodstraf.
De antihomowetgeving leidde tot veel internationale kritiek, ook van Nederland. De Oegandese autoriteiten hebben geklaagd dat westerse landen druk uitoefenen om relaties te accepteren tussen mensen met hetzelfde geslacht.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
9 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
12 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
14 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
14 uur geleden