Hof Oeganda handhaaft omstreden antihomowet
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het Grondwettelijk Hof in Oeganda handhaaft een omstreden wet tegen homoseksualiteit. Die wordt gezien als een van de strengste ter wereld.
Onderzoekers, politici en activisten hadden het hof gevraagd om in te grijpen. Ze vinden de antihomowetgeving strijdig met de grondwet en met de internationale afspraken.
De voorzitter van het hof liet echter weten dat de omstreden regels niet worden teruggedraaid. "We gaan de anti-homoseksualiteitswet van 2023 niet in zijn geheel intrekken."
Levenslange celstraffen
De wetgeving is vorig jaar aangenomen en maakte het mogelijk om bepaalde delicten die verband houden met homoseksualiteit te bestraffen met levenslange celstraffen of zelfs de doodstraf.
De antihomowetgeving leidde tot veel internationale kritiek, ook van Nederland. De Oegandese autoriteiten hebben geklaagd dat westerse landen druk uitoefenen om relaties te accepteren tussen mensen met hetzelfde geslacht.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
5 minuten geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
9 uur geleden