Hof Oeganda handhaaft omstreden antihomowet
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het Grondwettelijk Hof in Oeganda handhaaft een omstreden wet tegen homoseksualiteit. Die wordt gezien als een van de strengste ter wereld.
Onderzoekers, politici en activisten hadden het hof gevraagd om in te grijpen. Ze vinden de antihomowetgeving strijdig met de grondwet en met de internationale afspraken.
De voorzitter van het hof liet echter weten dat de omstreden regels niet worden teruggedraaid. "We gaan de anti-homoseksualiteitswet van 2023 niet in zijn geheel intrekken."
Levenslange celstraffen
De wetgeving is vorig jaar aangenomen en maakte het mogelijk om bepaalde delicten die verband houden met homoseksualiteit te bestraffen met levenslange celstraffen of zelfs de doodstraf.
De antihomowetgeving leidde tot veel internationale kritiek, ook van Nederland. De Oegandese autoriteiten hebben geklaagd dat westerse landen druk uitoefenen om relaties te accepteren tussen mensen met hetzelfde geslacht.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.
22 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie schort het visumvrij reizen op voor Georgische diplomaten. Als zij naar het Schengengebied willen, moeten ze daarvoor een visum aanvragen. De maatregel is een reactie op de aanhoudende schendingen van de democratie en fundamentele rechten door het Georgische regime, verklaart het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland helpt Iran om Amerikaanse troepen te lokaliseren en te treffen, meldt The Washington Post. Rusland vertelde Iran onder meer waar Amerikaanse oorlogsschepen en vliegtuigen zich bevonden, zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse krant. Een ingewijde spreekt van een "behoorlijk uitgebreide onderneming".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran heeft vrijdag gedreigd met het aanvallen van "alle faciliteiten" in de Koerdische regio van Irak als militanten toegang krijgen tot Iran.
2 uur geleden