Hof Oeganda handhaaft omstreden antihomowet
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het Grondwettelijk Hof in Oeganda handhaaft een omstreden wet tegen homoseksualiteit. Die wordt gezien als een van de strengste ter wereld.
Onderzoekers, politici en activisten hadden het hof gevraagd om in te grijpen. Ze vinden de antihomowetgeving strijdig met de grondwet en met de internationale afspraken.
De voorzitter van het hof liet echter weten dat de omstreden regels niet worden teruggedraaid. "We gaan de anti-homoseksualiteitswet van 2023 niet in zijn geheel intrekken."
Levenslange celstraffen
De wetgeving is vorig jaar aangenomen en maakte het mogelijk om bepaalde delicten die verband houden met homoseksualiteit te bestraffen met levenslange celstraffen of zelfs de doodstraf.
De antihomowetgeving leidde tot veel internationale kritiek, ook van Nederland. De Oegandese autoriteiten hebben geklaagd dat westerse landen druk uitoefenen om relaties te accepteren tussen mensen met hetzelfde geslacht.
Meer uit Buitenland
LASHA (ANP/RTR) - Het gevaar dat wordt gevormd door een stuwmeer in het grensgebied van China en Nepal lijkt af te nemen. Uit satellietbeelden komt volgens de Chinese autoriteiten naar voren dat de omvang ervan krimpt.
31 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental door een Russische drone-aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv is opgelopen naar 37. Dat meldde regionaal bestuurder Tymoer Tkatsjenko, die stelde dat het reddingswerk doorgaat.
36 minuten geledenCREMONA (ANP) - Door hevig noodweer in grote delen van Noord-Italië zijn tientallen mensen gewond geraakt. Ook zorgden de extreme omstandigheden voor schade aan tientallen gebouwen en zeker 10.000 auto's. Daarover berichten Italiaanse media.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP) - In Nepal zijn na de overstromingen van afgelopen week tot dusver 184 toeristen gered. Dat meldt het Nepalese toerismebureau (NTB), dat ook laat weten dat met 420 buitenlanders nog geen contact is.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Een Russische aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost. Nog eens 42 personen raakten gewond, meldt een Oekraïense bestuurder. De aanval zou hebben plaatsgevonden in het district Boetsja.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India gaat gletsjers extra in de gaten houden in de grensregio's met Nepal en China. Dat maakten de Indiase autoriteiten bekend nadat overstromingen in het bergachtige gebied deze week honderden levens hadden gekost.
4 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De internationale luchthaven van Nashville wordt mogelijk vernoemd naar de overleden zangeres Dolly Parton. De gouverneur van Tennessee, Bill Lee, en de luchthaven hebben bekendgemaakt dat ze een voorstel hebben gedaan het vliegveld te vernoemen. De Amerikaanse countryzangeres overleed onlangs op 80-jarige leeftijd na een korte strijd tegen kanker.
4 uur geleden