Hof Oeganda handhaaft omstreden antihomowet
KAMPALA (ANP/RTR/AFP) - Het Grondwettelijk Hof in Oeganda handhaaft een omstreden wet tegen homoseksualiteit. Die wordt gezien als een van de strengste ter wereld.
Onderzoekers, politici en activisten hadden het hof gevraagd om in te grijpen. Ze vinden de antihomowetgeving strijdig met de grondwet en met de internationale afspraken.
De voorzitter van het hof liet echter weten dat de omstreden regels niet worden teruggedraaid. "We gaan de anti-homoseksualiteitswet van 2023 niet in zijn geheel intrekken."
Levenslange celstraffen
De wetgeving is vorig jaar aangenomen en maakte het mogelijk om bepaalde delicten die verband houden met homoseksualiteit te bestraffen met levenslange celstraffen of zelfs de doodstraf.
De antihomowetgeving leidde tot veel internationale kritiek, ook van Nederland. De Oegandese autoriteiten hebben geklaagd dat westerse landen druk uitoefenen om relaties te accepteren tussen mensen met hetzelfde geslacht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.
1 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.
7 uur geleden