Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Moskou moet Navalni compenseren voor arrestatie in 2012

Hof: Moskou moet Navalni compenseren voor arrestatie in 2012

STRAATSBURG (ANP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni heeft recht op 8500 euro als compensatie voor de onrechtmatige behandeling die hij kreeg bij zijn arrestatie tijdens een politiek protest in Moskou in 2012. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens kent die vergoeding toe omdat Navalni met "buitensporig geweld" werd opgepakt op het Bolotnajaplein, zoals online is vastgelegd op video.

Het plein was het centrum van grote protesten in 2011 en 2012 na de Russische verkiezingen. Het Hof oordeelt dat de Russische staat ook 7500 euro moet betalen aan mededemonstrant Vadim Goenko, met wie Navalni samen een klacht indiende bij het Hof in Straatsburg. Navalni heeft volgens de rechters ook geen eerlijk proces gekregen.

Navalni verblijft nu in Duitsland, waar hij herstelt van een novitsjok-vergiftiging eerder dit jaar, een zenuwgif van Russische makelij. De belangrijkste Russische oppositieleider beweert dat Poetin daar persoonlijk verantwoordelijk voor is. Het Kremlin heeft alle beschuldigingen verworpen. Het is onwaarschijnlijk dat Navalni en Goenko een Russische vergoeding tegemoet kunnen zien.

Meer uit Buitenland

Onderzoek naar burgemeester Crans-Montana na dodelijke brand bar

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.

22 minuten geleden
Proces tegen oud-burgemeester en Erdogan-rivaal İmamoğlu begonnen

ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.

50 minuten geleden
Von der Leyen wil kritische kijk EU op besluitvorming buitenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

53 minuten geleden
Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

3 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

5 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

7 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

7 uur geleden