Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Moskou moet Navalni compenseren voor arrestatie in 2012

Hof: Moskou moet Navalni compenseren voor arrestatie in 2012

STRAATSBURG (ANP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni heeft recht op 8500 euro als compensatie voor de onrechtmatige behandeling die hij kreeg bij zijn arrestatie tijdens een politiek protest in Moskou in 2012. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens kent die vergoeding toe omdat Navalni met "buitensporig geweld" werd opgepakt op het Bolotnajaplein, zoals online is vastgelegd op video.

Het plein was het centrum van grote protesten in 2011 en 2012 na de Russische verkiezingen. Het Hof oordeelt dat de Russische staat ook 7500 euro moet betalen aan mededemonstrant Vadim Goenko, met wie Navalni samen een klacht indiende bij het Hof in Straatsburg. Navalni heeft volgens de rechters ook geen eerlijk proces gekregen.

Navalni verblijft nu in Duitsland, waar hij herstelt van een novitsjok-vergiftiging eerder dit jaar, een zenuwgif van Russische makelij. De belangrijkste Russische oppositieleider beweert dat Poetin daar persoonlijk verantwoordelijk voor is. Het Kremlin heeft alle beschuldigingen verworpen. Het is onwaarschijnlijk dat Navalni en Goenko een Russische vergoeding tegemoet kunnen zien.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

4 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

4 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

5 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

6 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

6 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

7 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

8 uur geleden