Hof: Moskou moet Navalni compenseren voor arrestatie in 2012
STRAATSBURG (ANP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni heeft recht op 8500 euro als compensatie voor de onrechtmatige behandeling die hij kreeg bij zijn arrestatie tijdens een politiek protest in Moskou in 2012. Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens kent die vergoeding toe omdat Navalni met "buitensporig geweld" werd opgepakt op het Bolotnajaplein, zoals online is vastgelegd op video.
Het plein was het centrum van grote protesten in 2011 en 2012 na de Russische verkiezingen. Het Hof oordeelt dat de Russische staat ook 7500 euro moet betalen aan mededemonstrant Vadim Goenko, met wie Navalni samen een klacht indiende bij het Hof in Straatsburg. Navalni heeft volgens de rechters ook geen eerlijk proces gekregen.
Navalni verblijft nu in Duitsland, waar hij herstelt van een novitsjok-vergiftiging eerder dit jaar, een zenuwgif van Russische makelij. De belangrijkste Russische oppositieleider beweert dat Poetin daar persoonlijk verantwoordelijk voor is. Het Kremlin heeft alle beschuldigingen verworpen. Het is onwaarschijnlijk dat Navalni en Goenko een Russische vergoeding tegemoet kunnen zien.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
1 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
2 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden