
Hof legt Willem Engel 60 uur taakstraf op voor opruiing
DEN HAAG (ANP) - Viruswaarheid-voorman Willem Engel is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur. De activist heeft zich in coronatijd schuldig gemaakt aan opruiing, oordeelt het hof in Den Haag.
Engel plaatste in juni 2020 een livestream op Facebook, nadat de rechter een demonstratie van Viruswaarheid had verboden. Daarin kondigde hij aan op persoonlijke titel toch te zullen demonstreren op het Malieveld in Den Haag en nodigde hij "iedereen uit te komen". Daarmee heeft hij volgens het hof volgers opgeroepen deel te nemen aan een verboden demonstratie. Een eerdere demonstratie was uitgelopen op geweld tussen demonstranten en de politie. Het hof vindt dat Engel met deze oproep de openbare orde heeft geschonden.
Ook een tweet uit november 2021 beoordeelt het hof als opruiing. Die spoort aan tot het overtreden van diverse coronamaatregelen, vindt het hof.
Straf valt lager uit
Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep een taakstraf van 140 uur en een voorwaardelijke celstraf van drie maanden geëist. Het hof sprak Engel vrij van vier andere ten laste gelegde uitingen. Mede daarom is een lagere taakstraf opgelegd dan het OM had geëist.
De rechtbank sprak Engel begin 2023 grotendeels vrij. Hij kreeg toen een maand voorwaardelijke celstraf opgelegd na een eis van 180 uur taakstraf en een celstraf van drie maanden voorwaardelijk. "Het hof legt geen voorwaardelijke gevangenisstraf op, omdat de coronapandemie en de daarmee gepaard gaande beperkingen en de discussie daarover verleden tijd zijn."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Malou Petter stopt met het presenteren van het tv-programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa maandagochtend gemeld. Volgens Talpa is Petter in de afgelopen periode tot de conclusie gekomen dat de inhoudelijke koers van het programma niet bij haar past.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz erkent dat ze Douwe Bob op X niet had moeten beschuldigen van Jodenhaat. Dat schrijft de VVD-leider in een samen met de zanger opgestelde verklaring op X. Ze maakt excuses en heeft de tweet met de beschuldiging verwijderd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft de samenwerking met misdaadjournalist Mick van Wely beëindigd, zo maakte de krant zondag bekend. Hiertoe is besloten nadat "is vast komen te staan dat in de nacht van 31 juli op 1 augustus van dit jaar sprake is geweest van grensoverschrijdend gedrag", staat in een verklaring.
13 uur geledenBIGGEKERKE (ANP) - De politie heeft resten van vuurwerk gevonden bij het strand van het Zeeuwse Biggekerke, waar zaterdagavond een duinbrand woedde. Een gebied ter grootte van drie voetbalvelden werd getroffen door het vuur.
19 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kans op een regionale hittegolf is volgende week groot, meldt Weeronline. Het weerbureau sluit niet uit dat zich een officiële hittegolf voordoet. Naar verwachting wordt het maandag meer dan 30 graden in het zuiden en volgt op dinsdag en woensdag de rest van het land.
20 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas hebben zondagmiddag geprotesteerd bij het datacentrum van Microsoft in Middenmeer in Noord-Holland. De groep blokkeerde naar eigen zeggen de toegang tot het terrein en ook zouden er activisten op het dak zijn geklommen en daar fakkels hebben afgestoken.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie wil niets zeggen over de toedracht van het incident waarbij zaterdag een jongen omkwam door luchtdroppings boven Gaza. Op de vraag of het sterfgeval een gevolg is van een Nederlandse luchtdropping, antwoordde een woordvoerder: "Ik kan dat bevestigen noch ontkennen."
23 uur geleden