Hof legt acht jaar cel en tbs op voor poging gezinsmoord
DEN BOSCH (ANP) - Een 33-jarige man uit Eindhoven, die zichzelf en zijn kinderen wilde ombrengen, is donderdag in hoger beroep veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging. In november vorig jaar stak hij zijn huis in brand om een einde te maken aan zijn eigen leven en dat van zijn drie zoons van 9, 4 en 3 jaar oud. De poging mislukte, ze werden gered door de brandweer.
Volgens het gerechtshof in Den Bosch stichtte de man op verschillende plekken in de woonkamer brand, terwijl de kinderen op zolder lagen te slapen. De man heeft ook een piepende rookmelder vernield. Pas na herhaaldelijk aandringen van het oudste kind belde hij 112. Dankzij de brandweer hebben de kinderen en de man de brand overleefd, stelt het hof.
De rechtbank veroordeelde de man in augustus 2019 tot dezelfde straf. Het hof overwoog in eerste instantie een hogere celstraf van tien jaar, maar volgt het advies van een psychiater en psycholoog om de man verminderd toerekeningsvatbaar te verklaren en legt daarom acht jaar celstraf op. Volgens de deskundigen van het Pieter Baan Centrum, waar de man tijdens het hoger beroep nogmaals is onderzocht, had de man een persoonlijkheidsstoornis toen hij de brand stichtte.
De man moet aan zijn zoontjes ook een schadevergoeding betalen. In totaal gaat het om een bedrag van ruim 30.000 euro.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
4 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
4 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
6 uur geleden