
Hof legt 9 jaar cel op voor wurgen van vriendin in Almelo
ZWOLLE (ANP) - Een 45-jarige man uit Almelo is woensdag door het gerechtshof in Zwolle veroordeeld tot negen jaar cel. De man wurgde zijn vriendin na een ruzie en liet haar lichaam achter in een auto op een parkeerplaats bij het ziekenhuis in Almelo.
Floris van V. zou haar in een waas gedood hebben, zo zei hij zelf. Hij kreeg ruzie met zijn vriendin Sandra Rozeman in de nacht van 14 op 15 september 2021 omdat er een nieuwe man in haar leven was gekomen. Hij wurgde haar, plaatste plastic zakken over haar hoofd en sloeg met een honkbalknuppel in op haar gezicht. Van V. werd in juni 2022 tot twaalf jaar cel veroordeeld en ging in beroep.
Het gerechtshof kwam tot een lagere celstraf dan de rechtbank in Almelo. Uit nieuwe psychologische rapporten blijkt dat Van V. een zwaardere geestelijke stoornis heeft dan eerder gedacht. Daarom moet hij na afloop van zijn celstraf een behandeling ondergaan.
Rondgereden met lichaam
Na het doden van zijn vriendin wikkelde hij haar lichaam in zeil en plaatste het in de achterbak van de auto. Vervolgens reed hij twee uur rond met het idee het lichaam in een bos of in het water achter te laten. Uiteindelijk parkeerde hij de auto bij het ziekenhuis in Almelo. In het ziekenhuis bekende hij het doden van zijn vriendin. Daarna werd haar ernstig toegetakelde lichaam op zijn aanwijzingen gevonden. De advocaat van Van V. vroeg om vrijspraak voor het wegmaken van het lichaam, omdat hij nooit de bedoeling had de doodsoorzaak te verhullen.
Het gerechtshof is het daar niet mee eens. Door het lichaam in zeil te verpakken en in de kofferbak te gooien, heeft hij het lichaam al verborgen gehouden. Het hof noemde de gewelddadige dood ingrijpend voor de nabestaanden. Een deel van hen was ook aanwezig bij de uitspraak. "Bij het zien van bloed of een honkbalknuppel zie ik steeds het kapotgeslagen gezicht van mama voor me", zei een van de kinderen van het slachtoffer tijdens de behandeling van het hoger beroep begin november. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel en een behandeling geëist.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
11 uur geleden