Hof laat beschermde getuige opdraven in proces Holleeder
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft in het hoger beroep van Willem Holleeder besloten Remko van Lent als getuige op te roepen. Van Lent trad enkele jaren geleden op als beschermde getuige in een grote afpersingszaak. Hij werd met zijn gezin ondergebracht in het buitenland nadat hij belastende verklaringen had afgelegd over een groep criminelen die het op hem voorzien zouden hebben gehad.
Van Lent liet in de verklaringen onder meer optekenen dat hij twee leden uit die groep, met wie hij aanvankelijk intensief optrok, ontlastend had horen spreken over de de rol en positie van Willem Holleeder in de onderwereld. Holleeder (62) zou vooral "de pineut" zijn die voor veel zou opdraaien, terwijl "anderen buiten schot zouden blijven". De twee mannen waren dinsdag opgeroepen als getuige in de beroepszaak.
Hoewel zij veel uitlatingen van Van Lent naar het rijk der fabelen verwezen, was Holleeders raadsman Sander Janssen na afloop van de verhoren tevreden. "Tussen de ontkenningen door hebben zij veel beaamd. En je maakt mij niet wijs dat Van Lent al die verklaringen uit zijn duim heeft gezogen. Deze beide getuigen zaten dicht bij het vuur en wisten hoe de hazen liepen in de onderwereld." Janssen had eerder al gevraagd Van Lent als getuige op te roepen.
Afpersing
De vroegere zakenman uit Zandvoort stapte in 2010 naar de politie met het verhaal dat hij werd afgeperst door een groep criminelen, onder wie voormalig Hells Angel Harry S. en toenmalig onderwereldkopstuk Donald G. In de uiteindelijke strafzaak bleef van de aanklacht tegen de groep niet veel over. De rechtbank plaatste veel vraagtekens bij de verklaringen van Van Lent, die gaandeweg het proces voortdurend overhoop lag met de afdeling getuigenbescherming van justitie.
Het Openbaar Ministerie kreeg dinsdag opdracht van het hof Van Lent op te sporen en naar Nederland te halen voor het getuigenverhoor. Dat staat gepland op 11 maart. Dan gaat de beroepszaak verder. Holleeder kreeg in 2019 levenslang voor betrokkenheid bij een serie moorden. Hij ontkent.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
2 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
11 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
23 uur geleden