
Hof hoort aantal getuigen in moordzaak advocaat Wiersum
AMSTERDAM (ANP) - In de zaak in hoger beroep over de moord op advocaat Derk Wiersum zal een aantal getuigen worden gehoord. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam vrijdag bepaald. Daarbij wordt ook gekeken naar het alibi van een man die volgens de advocaten van de twee in de zaak veroordeelde verdachten de schutter zou kunnen zijn geweest.
Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 bij zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert doodgeschoten. Moreno B. en Giërmo B. zijn vorig jaar door de rechtbank veroordeeld tot dertig jaar cel, na een eis tot levenslang. Zij ontkennen. Beide verdachten en het Openbaar Ministerie zijn in hoger beroep gegaan. Wiersum was een van de advocaten van Nabil B., de kroongetuige in het liquidatieproces rond Ridouan Taghi.
Ooggetuigen spraken kort na de moord over een jonge, slungelachtige man die de schutter zou zijn geweest. De twee verdachten zouden niet aan dat signalement voldoen. De politie verhoorde destijds een andere, potentiële verdachte, maar hij beriep zich op zijn zwijgrecht. Een familielid van deze man verklaarde dat zij op de dag van de moord op een rappersfeestje in Brabant waren. De advocaten van de veroordeelde verdachten willen dit nader onderzocht hebben. Het hof wees een getuigenverhoor van het familielid toe. De verblijfplaats van de man zelf is onbekend.
Een van de advocaten had het hof opnieuw verzocht de zaak naar een ander gerechtshof te verwijzen, omdat de Amsterdamse rechters de zaak niet objectief zouden kunnen beoordelen. Wiersum was een Amsterdamse advocaat. Het hof wees het verzoek andermaal gemotiveerd af en acht zichzelf goed in staat de zaak te behandelen. De raadslieden hadden eerder soortgelijke verzoeken gedaan bij de rechtbank en eerder dit jaar ook bij het hof.
De volgende zitting in de zaak tegen de beide verdachten is op 27 juni. De inhoudelijke behandeling in hoger beroep zal pas begin 2023 plaatsvinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het protest in Den Haag tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt, is geëindigd op het Malieveld. De demonstranten kwamen daar even voor 18.00 uur aan na een wandeling langs het Vredespaleis. De organisatie schatte dat ongeveer 5000 mensen deelnamen aan het protest, dat zonder grote problemen is verlopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De deelnemers aan het Nationaal Burgerberaad Klimaat presenteren hun advies over het klimaatbeleid twee maanden later dan gepland aan het demissionaire kabinet en de Tweede Kamer. De aanbieding van hun advies stond gepland voor 29 september, maar is uitgesteld tot eind november, een maand na de verkiezingen. De organisatie zegt het advies graag te willen aanbieden aan een nieuw gekozen Tweede Kamer, "met een frisse blik en een nieuw mandaat".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Weggebruikers in de Randstad moeten vanaf zondagmiddag rekening houden met veel hinder door de wegafsluitingen rond de NAVO-top. De A5, A44, N44 en de N440 zijn tot vrijdag deels of helemaal dicht, en ook op de A4 en N434 wordt veel hinder verwacht. Ook regionale en lokale wegen in en rond Den Haag, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Haarlemmermeer, Leiden en Rotterdam gaan deels of helemaal dicht.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De gemeente Vlissingen organiseert maandag of dinsdag een bijeenkomst voor mensen die willen praten over de twee schietpartijen van dit weekend in de Zeeuwse stad. Burgemeester Bas van den Tillaar spreekt van "zeer ernstige gebeurtenissen".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor Nederlandse reizigers die vastzitten in Israël, wordt busvervoer geregeld naar Egypte. Van daaruit kunnen zij dan met commerciële vluchten terugkeren naar huis. Dat heeft demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) zondag gezegd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen lopen zondag door Den Haag voor een demonstratie tegen de NAVO, die dinsdag en woensdag zijn jaarlijkse top in de stad houdt. De betogers komen onder meer langs de Hofvijver. Hun bestemming is het Vredespaleis.
3 uur geledenAMSTERDAM/JERUZALEM (ANP) - Sigrid Kaag, de gezant voor de wederopbouw van Gaza, ziet niets in de verworpen motie van GroenLinks-PvdA voor een volledig wapenembargo van Israël. "Ik denk niet dat het effectief zal zijn", zei ze in het tv-programma Buitenhof.
4 uur geleden