Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof dreigt met celstraf voor Bolsonaro om 'gebruik' sociale media

Hof dreigt met celstraf voor Bolsonaro om 'gebruik' sociale media

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof dreigt met een gevangenisstraf voor oud-president Jair Bolsonaro omdat hij voorwaarden van de rechtbank zou hebben geschonden. Het hof droeg Bolsonaro vrijdag op een enkelband te dragen en geen sociale media meer te gebruiken. Hoewel hij zelf niets online heeft geplaatst, stelt het hof dat de 70-jarige "een toespraak gaf met als doel om online geplaatst te worden". Ook dat mag niet, oordeelde een rechter.

Bolsonaro liet maandag aan journalisten zijn enkelband zien. Beelden daarvan werden door verschillende media verspreid. Bolsonaro mag ook niet "via anderen" gebruikmaken van sociale media, aldus de rechter. Hij moet binnen 24 uur tekst en uitleg geven.

Bolsonaro staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022. Zijn aanhangers bestormden destijds overheidsgebouwen.

Het hof stelde vrijdag dat er een risico is dat Bolsonaro naar het buitenland vlucht. President Donald Trump noemt de zaak tegen hem een "heksenjacht".

Meer uit Buitenland

Marine Le Pen doet toch mee aan presidentsverkiezingen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.

1 uur geleden
Prins Harry: geen gerechtigheid gekregen in Daily Mail-zaak

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.

1 uur geleden
Straten in Manhattan afgesloten om instortingsgevaar flat

NEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.

2 uur geleden
Meerderheid Europees Parlement wil Oekraïne bij de EU

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.

2 uur geleden
Hongaarse publieke omroepen tijdelijk gestopt met uitzenden

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Macron: Syrië krijgt 50 miljoen euro van Assad-familie terug

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Syrië tijdens een bezoek beloofd ruim 50 miljoen euro die werd gestolen door de familie van de voormalige dictator Bashar al-Assad terug te geven. Het was het eerste bezoek van een Europese leider aan het land sinds de val van het regime in 2024.

3 uur geleden
NAVO: ook in 2026 halen nog niet alle landen oude bestedingsnorm

ANKARA (ANP) - Ook dit jaar halen nog steeds niet alle NAVO-landen de afgesproken ondergrens voor hun defensiebudget, laat staan de veel hogere nieuwe norm. Maar zorgenkinderen Tsjechië en Albanië voldoen dit jaar naar verwachting alsnog nipt aan hun verplichtingen, becijfert de NAVO. Onder hoge druk hebben ze in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara hun defensie-uitgaven toch opgeschroefd. Slovenië is het enige land dat opnieuw verzaakt.

3 uur geleden