Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof doet uitspraak in zaak vergismoord op dj Djordy Latumahina

Hof doet uitspraak in zaak vergismoord op dj Djordy Latumahina

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam doet vrijdagochtend uitspraak in het hoger beroep van de zaak over de vergismoord op dj Djordy Latumahina in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van 20 en 23 jaar geëist tegen drie verdachten.

De 31-jarige dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in zijn auto in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in het westen van Amsterdam. Zijn vriendin raakte door zes schotwonden zwaargewond, hun tweejarige dochtertje bleef ongedeerd. Volgens justitie hebben de verdachten zich in hun doelwit vergist. De bedoeling was een crimineel uit het bovenliggende wooncomplex te liquideren.

De rechtbank legde in 2018 aan vier mannen celstraffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar. De schutter kreeg toen dertig jaar. Hij trok zijn hoger beroep in. Het Openbaar Ministerie beschouwt Tony D. (39) uit het Zaanse dorp Wormer als de tweede schutter. D. werd door de rechtbank vrijgesproken. In hoger beroep eiste het OM 23 jaar tegen D. Volgens het OM maakte D. deel uit van een crimineel samenwerkingsverband dat geweldklussen aannam. Hij kreeg in september vorig jaar al zeven jaar voor het voorbereiden van een liquidatie van de inmiddels tot levenslang veroordeelde crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. in Berlijn. Die zaak loopt nog in hoger beroep.

De andere verdachten zijn Wendell R. (50) en Ulrich B. (48). Tegen beiden eiste het OM twintig jaar cel. B. deed volgens het OM criminele klussen voor R. Op de dag van de vergismoord was B. de vermoedelijke bestuurder van de vluchtauto. B. kreeg van de rechtbank achttien jaar cel opgelegd na een eis van 25 jaar. De rechtbank veroordeelde R. tot een celstraf van vijftien jaar na een eis van 25 jaar.

In mei vorig jaar is in Spanje een man opgepakt die opdrachtgever zou zijn geweest. Zijn zaak loopt nog bij de rechtbank in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Politie haalt actievoerders XR van spoor bij Utrecht Centraal

UTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.

40 minuten geleden
Activisten Extinction Rebellion betreden spoor Utrecht Centraal

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.

57 minuten geleden
Jetten over Minnesma: onophoudelijke voorvechter voor klimaat

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."

1 uur geleden
Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

2 uur geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

2 uur geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

2 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

3 uur geleden