Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof doet uitspraak in zaak vergismoord op dj Djordy Latumahina

Hof doet uitspraak in zaak vergismoord op dj Djordy Latumahina

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam doet vrijdagochtend uitspraak in het hoger beroep van de zaak over de vergismoord op dj Djordy Latumahina in Amsterdam. Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van 20 en 23 jaar geëist tegen drie verdachten.

De 31-jarige dj werd op 8 oktober 2016 doodgeschoten in zijn auto in een parkeergarage aan het Koningin Wilhelminaplein in het westen van Amsterdam. Zijn vriendin raakte door zes schotwonden zwaargewond, hun tweejarige dochtertje bleef ongedeerd. Volgens justitie hebben de verdachten zich in hun doelwit vergist. De bedoeling was een crimineel uit het bovenliggende wooncomplex te liquideren.

De rechtbank legde in 2018 aan vier mannen celstraffen op van 30, 26, 18 en 15 jaar. De schutter kreeg toen dertig jaar. Hij trok zijn hoger beroep in. Het Openbaar Ministerie beschouwt Tony D. (39) uit het Zaanse dorp Wormer als de tweede schutter. D. werd door de rechtbank vrijgesproken. In hoger beroep eiste het OM 23 jaar tegen D. Volgens het OM maakte D. deel uit van een crimineel samenwerkingsverband dat geweldklussen aannam. Hij kreeg in september vorig jaar al zeven jaar voor het voorbereiden van een liquidatie van de inmiddels tot levenslang veroordeelde crimineel Naoufal ‘Noffel’ F. in Berlijn. Die zaak loopt nog in hoger beroep.

De andere verdachten zijn Wendell R. (50) en Ulrich B. (48). Tegen beiden eiste het OM twintig jaar cel. B. deed volgens het OM criminele klussen voor R. Op de dag van de vergismoord was B. de vermoedelijke bestuurder van de vluchtauto. B. kreeg van de rechtbank achttien jaar cel opgelegd na een eis van 25 jaar. De rechtbank veroordeelde R. tot een celstraf van vijftien jaar na een eis van 25 jaar.

In mei vorig jaar is in Spanje een man opgepakt die opdrachtgever zou zijn geweest. Zijn zaak loopt nog bij de rechtbank in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Gemeente IJsselstein over noodopvang: had zorgvuldiger gemoeten

IJSSELSTEIN (ANP) - De gemeente IJsselstein had in aanloop naar de opening van een noodopvang voor asielzoekers een aantal zaken anders aan moeten pakken. Dat schrijft burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente aan de raad, die woensdagavond over de noodopvang debatteert. Hoewel veel dingen in de voorbereiding goed zijn gegaan, had de gemeente een aantal zaken naar eigen zeggen beter kunnen doordenken.

27 minuten geleden
Gaslekkage met brand in Gelderse Asperen

ASPEREN (ANP) - In de Gelderse plaats Asperen is in de nacht van dinsdag op woensdag aan de Verlengde Middelweg een brand ontstaan door een gaslekkage, zo meldt de veiligheidsregio. De hulpdiensten zijn ter plaatse om de brand te bestrijden.

4 uur geleden
Brandbare vloeistof vrijgekomen door lek bedrijf in Almelo

ALMELO (ANP) - Een kleurloze brandbare vloeistof is dinsdag om 19.00 uur aangetroffen in een sloot op een bedrijventerrein in Almelo, zo meldt de brandweer in een bericht. De vloeistof, die werd gevonden op het bedrijvenpark Twente, wordt gebruikt in de chemische industrie.

7 uur geleden
Appartementen ontruimd in Eindhoven na vondst explosief materiaal

EINDHOVEN (ANP) - Aan de Brahmslaan in Eindhoven zijn dinsdagavond acht woningen ontruimd nadat er explosief materiaal was gevonden in een kelderbox. Dat meldt de politie. Ook zijn een aantal straten in de buurt afgezet.

11 uur geleden
Ook senaat stemt in met wet die flexwerkers meer zekerheid geeft

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer heeft zoals verwacht ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. Een ruime meerderheid in de senaat stemde in, waardoor de wet in 2028 kan ingaan. Tijdelijke contracten zijn dan in principe alleen nog toegestaan voor flexibel werk. Het nulurencontract verdwijnt.

15 uur geleden
Sjoerdsma wilde in China een einde maken aan de ruzies

BEIJING (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) wilde in Beijing "een punt zetten achter de afgelopen periode van onenigheid" met China. Dat ging onder meer over Nexperia en ASML. Volgens hem leefde dat gevoel ook bij zijn Chinese ambtgenoot Wang Wentao, zei hij terugkijkend op de ambassade.

15 uur geleden
Mbo-geld anders verdeeld om krimp studentenaantallen op te vangen

DEN HAAG (ANP) - In verschillende regio's als Zeeland en Limburg daalt het aantal mbo-studenten en om het onderwijs overal goed te houden grijpt het kabinet in. Mbo's waar door veranderingen in de bevolking steeds minder nieuwe studenten zich aanmelden, gaan meer geld krijgen ten koste van andere mbo's. Dat meldt onderwijsminister Rianne Letschert in een brief aan de Tweede Kamer. De andere verdeling van het geld gaat in 2029 in.

15 uur geleden