Hof doet uitspraak in zaak-Hümeyra: moord of doodslag
ROTTERDAM (ANP) - Het gerechtshof doet vrijdagochtend uitspraak in de zaak-Hümeyra. In deze slotfase van het proces komt antwoord op de vraag of schutter Bekir E. (34) in hoger beroep wordt veroordeeld voor moord of doodslag.
Voor het doodschieten van de Rotterdamse scholiere Hümeyra (16) heeft het OM vorige maand twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Het OM noemt het een "een brute en gruwelijke moord op een kwetsbaar slachtoffer".
E. schoot het meisje, dat hij langdurig stalkte, op 18 december 2018 van dichtbij met zeven kogels dood in de fietsenstalling van haar school, het Rotterdam Designcollege. Daarvan zijn schokkende bewakingsbeelden getoond om het hof van de voorbedachte raad te overtuigen. Hümeyra werd veelvuldig door E. met de dood bedreigd, aldus het OM. Hij stuurde haar onder meer foto’s met daarop wapens, omdat hij gekrenkt was dat zij tijdens hun kortstondige relatie zou hebben gelogen over haar jonge leeftijd.
De rechtbank in Rotterdam veroordeelde E. in 2019 tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor doodslag, wat leidde tot woedende reacties bij de nabestaanden. Ook toen had het OM twintig jaar cel geëist, maar de rechtbank oordeelde dat er onvoldoende bewijs was voor een vooropgezet en doordacht plan.
E.’s advocaat Yehudi Moszkowicz hoopt dat het hof E. ook in hoger beroep vrijspreekt van moord. Hij hintte tijdens zijn pleidooi al op een gang naar de Hoge Raad, die strenge criteria hanteert bij de kwalificatie moord.
Meer uit Binnenland
ZEEWOLDE (ANP) - De brandweer heeft in Zeewolde in Flevoland een persoon uit een brandende woning gered. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Fluitekruid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pro-Koerdische demonstratie voor vrede in de Syrische regio Rojava in Amsterdam is onder veel politiebegeleiding aangekomen op de Dam. De demonstratie begon met tientallen mensen die kaarsen ontstaken voor het Centraal Station. Inmiddels is de groep gegroeid tot honderden betogers en zijn er tientallen politiebusjes en ME'ers aanwezig op de Dam. Dat meldt een verslaggever van het ANP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n vijftig tot honderd betogers zijn vrijdag rond 18.00 uur voor Amsterdam Centraal samengekomen. Ze roepen op tot vrede voor Rojava, een noordelijke provincie van Syrië waar veel Koerden wonen, aldus een verslaggever van het ANP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedselwaakhond Foodwatch zegt juridische stappen te nemen tegen Nestlé rondom mogelijk besmette babyvoeding. Foodwatch vindt dat het voedingsconcern verwijtbaar heeft gehandeld en eist dat alle informatie openbaar wordt gemaakt. Franse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld naar de dood van twee baby's, die babyvoeding van het voedingsconcern hadden gedronken.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het gebied rond Amsterdam Centraal en de Dam is sinds vrijdagmiddag 16.00 uur een veiligheidsrisicogebied van kracht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag trekt volgende week twee dagen uit voor de behandeling van het hoger beroep in de strafzaak tegen Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren van Forum voor Democratie. Het hof kondigt aan dat belangstellenden de zittingen woensdag en donderdag kunnen volgen via een livestream.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bezoekersaantallen van het Nationaal Archief in Den Haag zijn vorig jaar flink gestegen ten opzichte van de jaren ervoor. Volgens de organisatie komt dat "door alle aandacht" voor het oorlogsarchief, ofwel het Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR). Daarin staan dossiers van zo'n 425.000 mensen die na de oorlog zijn onderzocht wegens mogelijke collaboratie met de nazi's.
14 uur geleden