Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof doet uitspraak in zaak-Hümeyra: moord of doodslag

Hof doet uitspraak in zaak-Hümeyra: moord of doodslag

ROTTERDAM (ANP) - Het gerechtshof doet vrijdagochtend uitspraak in de zaak-Hümeyra. In deze slotfase van het proces komt antwoord op de vraag of schutter Bekir E. (34) in hoger beroep wordt veroordeeld voor moord of doodslag.

Voor het doodschieten van de Rotterdamse scholiere Hümeyra (16) heeft het OM vorige maand twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Het OM noemt het een "een brute en gruwelijke moord op een kwetsbaar slachtoffer".

E. schoot het meisje, dat hij langdurig stalkte, op 18 december 2018 van dichtbij met zeven kogels dood in de fietsenstalling van haar school, het Rotterdam Designcollege. Daarvan zijn schokkende bewakingsbeelden getoond om het hof van de voorbedachte raad te overtuigen. Hümeyra werd veelvuldig door E. met de dood bedreigd, aldus het OM. Hij stuurde haar onder meer foto’s met daarop wapens, omdat hij gekrenkt was dat zij tijdens hun kortstondige relatie zou hebben gelogen over haar jonge leeftijd.

De rechtbank in Rotterdam veroordeelde E. in 2019 tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor doodslag, wat leidde tot woedende reacties bij de nabestaanden. Ook toen had het OM twintig jaar cel geëist, maar de rechtbank oordeelde dat er onvoldoende bewijs was voor een vooropgezet en doordacht plan.

E.’s advocaat Yehudi Moszkowicz hoopt dat het hof E. ook in hoger beroep vrijspreekt van moord. Hij hintte tijdens zijn pleidooi al op een gang naar de Hoge Raad, die strenge criteria hanteert bij de kwalificatie moord.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

9 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

12 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

16 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

20 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

20 uur geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

20 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

21 uur geleden