Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof doet op 14 maart uitspraak in hoger beroep Mallorcazaak

Hof doet op 14 maart uitspraak in hoger beroep Mallorcazaak

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden doet op 14 maart uitspraak in de Mallorcazaak. Dat werd duidelijk bij aanvang van de eerste zittingsdag van het hoger beroep in de zaak. Het hof trekt elf dagen uit voor de inhoudelijke behandeling.

De zaak met zeven verdachten gaat over extreem uitgaansgeweld op het Spaanse eiland Mallorca, waardoor Carlo Heuvelman (27) uit Waddinxveen overleed.

Heuvelman werd in de nacht van 13 op 14 juli 2021 in elkaar geslagen op de boulevard van badplaats El Arenal en bezweek vier dagen later in het ziekenhuis aan de gevolgen van hersenletsel.

De aanklager noemt het "een zaak die de gemoederen tot vandaag bezighoudt. Een zaak die heeft geleid tot veel onrust en verontwaardiging." Ze noemt het een zaak die gaat over "excessief zinloos uitgaansgeweld" met acht gewonden en een dodelijk slachtoffer tot gevolg. Het Openbaar Ministerie hoopt dat het hoger beroep inzicht geeft in wat er precies met Carlo is gebeurd. "Het proces van waarheidsvinding is nog niet afgerond", aldus de aanklager. "Verdachten hebben bij de rechtbank niet het achterste van hun tong laten zien."

Beschikbare stoelen

Het OM kondigde aan veel vragen te zullen stellen aan de verdachten over de fatale uitgaansnacht. De verdachten zeggen echter dat hun verklaringen niet zullen veranderen en dat ze alles wat ze weten al eerlijk hebben verteld.

Het hof begon maandag met het bespreken van de gebeurtenissen in De Zaak, aan de boulevard in El Arenal in Mallorca, waar de eerste vechtpartij die uitgaansnacht plaatsvond. In het café kregen de Hilversummers ruzie met andere Nederlanders over de beschikbare stoelen. Beide groepen pakten stoelen van elkaar af, waarna de eigenaar van het café een van de bezoekers de deur uitzette.

Schoppen

Een slachtoffer kwam op de grond terecht, waarna er tegen hem is aangeschopt. Een ander slachtoffer liep bij dit incident een gebroken neus op.

De doodslag op Carlo bij café De Bierexpress komt dinsdag aan de orde.

Meer uit Binnenland

Groningen vangt extra vluchtelingen op

GRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.

40 minuten geleden
Dwangsom niet meer mogelijk voor lang wachtende asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus kunnen daarvoor geen dwangsommen meer aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met een voorstel van asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister wil het nu binnen een week doorvoeren.

48 minuten geleden
Jetten vindt akkoord EU-begroting dit jaar geen noodzaak

DEN HAAG (ANP) - Het is niet noodzakelijk om dit jaar al een akkoord te bereiken over de nieuwe Europese meerjarenbegroting, zei premier Rob Jetten dinsdag in de Tweede Kamer tijdens een debat over de komende EU-top. Volgens de huidige Ierse voorzitter is het noodzakelijk om eind dit jaar een akkoord te hebben over het budget.

57 minuten geleden
Bezorgde medewerkers eisen terugtrekking NPO uit songfestival

HILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.

3 uur geleden
Berendsen: er moet nieuw voorstel EU-meerjarenbegroting komen

LUXEMBURG (ANP) - Er moet een nieuw voorstel komen voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) dinsdag na afloop van een vergadering met EU-ministers. "Wat er nu ligt, is absoluut geen basis voor een akkoord. Dat betekent dat er een nieuw voorstel moet komen, op basis van waar we wel een akkoord kunnen bereiken."

4 uur geleden
Duizenden donaties voor noodlijdende zeehondenopvang Waddenzee

LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.

5 uur geleden
Tbs van man die 15-jarige Ximena doodstak verlengd met 2 jaar

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de tbs-maatregel voor Stanley A. (39), die in 2012 in Den Haag de 15-jarige Ximena doodstak, met twee jaar verlengd. A. werd in 2013 veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging.

6 uur geleden