Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Brazilië moet inheemse stammen beschermen tegen corona

Hof: Brazilië moet inheemse stammen beschermen tegen corona

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse regering onder leiding van de rechtse president Jair Bolsonaro moet maatregelen treffen om te voorkomen dat het coronavirus zich verder verspreidt onder de kwetsbare inheemse stammen, heeft het hooggerechtshof in het Zuid-Amerikaanse land geoordeeld. Het hof heeft de regering 30 dagen de tijd gegeven om met een plan te komen.

Onder die maatregelen zouden blokkades kunnen vallen, die moeten voorkomen dat mensen van buiten in de leefgebieden van de stammen in het Amazonegebied komen. Ook opperde het hof dat mensen van buiten die leefgebieden kan worden verplicht in quarantaine te gaan.

Het hof gelastte niet dat de regering onmiddellijk illegale houtkappers en mijnbouwers in het gebied moest wegsturen. Volgens de stamhoofden zijn zij de hoofdverantwoordelijken voor de verspreiding van het longvirus onder inheemse gemeenschappen.

De rechtszaak was aangespannen door de Braziliaanse belangengroep van indianenstammen en zes oppositiepartijen, die vinden dat Bolsonaro de ernst van de pandemie bagatelliseert. De cultuur van de inheemse stammen dreigt te verdwijnen als de oudere generaties door het coronavirus worden weggevaagd. Woensdag overleed een prominent stamhoofd op 71-jarige leeftijd aan Covid-19.

Brazilië geldt als een van de zwaarst getroffen landen. Na de Verenigde Staten zijn er het meeste mensen besmet geraakt met het coronavirus en eraan overleden. Meer dan 2,8 miljoen mensen in Brazilië zijn inmiddels besmet geraakt. Er vielen al meer dan 95.000 doden.

Meer uit Buitenland

Bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika

KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.

1 uur geleden
Paus aangekomen voor bezoek van bijna een week aan Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".

2 uur geleden
Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

9 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

10 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

11 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

13 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

13 uur geleden