Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof: Brazilië moet inheemse stammen beschermen tegen corona

Hof: Brazilië moet inheemse stammen beschermen tegen corona

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse regering onder leiding van de rechtse president Jair Bolsonaro moet maatregelen treffen om te voorkomen dat het coronavirus zich verder verspreidt onder de kwetsbare inheemse stammen, heeft het hooggerechtshof in het Zuid-Amerikaanse land geoordeeld. Het hof heeft de regering 30 dagen de tijd gegeven om met een plan te komen.

Onder die maatregelen zouden blokkades kunnen vallen, die moeten voorkomen dat mensen van buiten in de leefgebieden van de stammen in het Amazonegebied komen. Ook opperde het hof dat mensen van buiten die leefgebieden kan worden verplicht in quarantaine te gaan.

Het hof gelastte niet dat de regering onmiddellijk illegale houtkappers en mijnbouwers in het gebied moest wegsturen. Volgens de stamhoofden zijn zij de hoofdverantwoordelijken voor de verspreiding van het longvirus onder inheemse gemeenschappen.

De rechtszaak was aangespannen door de Braziliaanse belangengroep van indianenstammen en zes oppositiepartijen, die vinden dat Bolsonaro de ernst van de pandemie bagatelliseert. De cultuur van de inheemse stammen dreigt te verdwijnen als de oudere generaties door het coronavirus worden weggevaagd. Woensdag overleed een prominent stamhoofd op 71-jarige leeftijd aan Covid-19.

Brazilië geldt als een van de zwaarst getroffen landen. Na de Verenigde Staten zijn er het meeste mensen besmet geraakt met het coronavirus en eraan overleden. Meer dan 2,8 miljoen mensen in Brazilië zijn inmiddels besmet geraakt. Er vielen al meer dan 95.000 doden.

Meer uit Buitenland

Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

1 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

2 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

7 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

8 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

9 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

10 uur geleden