Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof besluit over levenslange celstraf na gezinsmoord Etten-Leur

Hof besluit over levenslange celstraf na gezinsmoord Etten-Leur

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch doet dinsdag uitspraak tegen Onur K., tegen wie vorige maand in hoger beroep een levenslange celstraf is geëist. Hij wordt verdacht van de moord op zijn moeder (65), zijn vrouw (31) en zijn twee kinderen (2 en 6) in zijn woning aan de Dasseburcht in Etten-Leur in maart 2020.

Bij de rechtbank was in september 2021 ook al levenslang geëist, maar die legde dertig jaar op. Dat was omdat de rechtbank uitging van één keer moord en drie keer doodslag. Volgens het Openbaar Ministerie is er echter sprake van vier keer moord. K. zelf heeft alleen bekend dat hij zijn moeder heeft gedood. Onbekende buitenlanders moeten in zijn ogen zijn vrouw en kinderen hebben vermoord. Mogelijk vanwege zijn gokschulden.

Die schulden waren de bron van zijn fatale handelen. Hij moest zijn huis verkopen en had zijn gezin wijsgemaakt dat hij een nieuw huis had gekocht. Dat was echter helemaal niet zo. Op de dag dat hij die leugen niet meer kon verhullen voor zijn gezin, zou hij uit schaamte zijn vrouw en kinderen hebben omgebracht. Hij zou volgens justitie zijn vrouw met de zware pijnstiller oxycodon hebben gedrogeerd en daarna haar en de kinderen met usb-kabels hebben gewurgd. Daarna belde hij zijn moeder om op de kinderen te passen. Hij drogeerde en doodde haar ook, om haar het lijden van de rouw te besparen. Dat laatste heeft hij bekend.

De man heeft zelf nooit veel willen zeggen en beriep zich veel op zijn zwijgrecht. "Geef mij maar levenslang", zei hij ooit.

Meer uit Binnenland

Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

6 minuten geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

2 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

5 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

6 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

6 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

7 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

7 uur geleden