Hof besluit over levenslange celstraf na gezinsmoord Etten-Leur
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch doet dinsdag uitspraak tegen Onur K., tegen wie vorige maand in hoger beroep een levenslange celstraf is geëist. Hij wordt verdacht van de moord op zijn moeder (65), zijn vrouw (31) en zijn twee kinderen (2 en 6) in zijn woning aan de Dasseburcht in Etten-Leur in maart 2020.
Bij de rechtbank was in september 2021 ook al levenslang geëist, maar die legde dertig jaar op. Dat was omdat de rechtbank uitging van één keer moord en drie keer doodslag. Volgens het Openbaar Ministerie is er echter sprake van vier keer moord. K. zelf heeft alleen bekend dat hij zijn moeder heeft gedood. Onbekende buitenlanders moeten in zijn ogen zijn vrouw en kinderen hebben vermoord. Mogelijk vanwege zijn gokschulden.
Die schulden waren de bron van zijn fatale handelen. Hij moest zijn huis verkopen en had zijn gezin wijsgemaakt dat hij een nieuw huis had gekocht. Dat was echter helemaal niet zo. Op de dag dat hij die leugen niet meer kon verhullen voor zijn gezin, zou hij uit schaamte zijn vrouw en kinderen hebben omgebracht. Hij zou volgens justitie zijn vrouw met de zware pijnstiller oxycodon hebben gedrogeerd en daarna haar en de kinderen met usb-kabels hebben gewurgd. Daarna belde hij zijn moeder om op de kinderen te passen. Hij drogeerde en doodde haar ook, om haar het lijden van de rouw te besparen. Dat laatste heeft hij bekend.
De man heeft zelf nooit veel willen zeggen en beriep zich veel op zijn zwijgrecht. "Geef mij maar levenslang", zei hij ooit.
Meer uit Binnenland
BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
8 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
1 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
9 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
16 uur geleden