Hof besluit over levenslange celstraf na gezinsmoord Etten-Leur
DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch doet dinsdag uitspraak tegen Onur K., tegen wie vorige maand in hoger beroep een levenslange celstraf is geëist. Hij wordt verdacht van de moord op zijn moeder (65), zijn vrouw (31) en zijn twee kinderen (2 en 6) in zijn woning aan de Dasseburcht in Etten-Leur in maart 2020.
Bij de rechtbank was in september 2021 ook al levenslang geëist, maar die legde dertig jaar op. Dat was omdat de rechtbank uitging van één keer moord en drie keer doodslag. Volgens het Openbaar Ministerie is er echter sprake van vier keer moord. K. zelf heeft alleen bekend dat hij zijn moeder heeft gedood. Onbekende buitenlanders moeten in zijn ogen zijn vrouw en kinderen hebben vermoord. Mogelijk vanwege zijn gokschulden.
Die schulden waren de bron van zijn fatale handelen. Hij moest zijn huis verkopen en had zijn gezin wijsgemaakt dat hij een nieuw huis had gekocht. Dat was echter helemaal niet zo. Op de dag dat hij die leugen niet meer kon verhullen voor zijn gezin, zou hij uit schaamte zijn vrouw en kinderen hebben omgebracht. Hij zou volgens justitie zijn vrouw met de zware pijnstiller oxycodon hebben gedrogeerd en daarna haar en de kinderen met usb-kabels hebben gewurgd. Daarna belde hij zijn moeder om op de kinderen te passen. Hij drogeerde en doodde haar ook, om haar het lijden van de rouw te besparen. Dat laatste heeft hij bekend.
De man heeft zelf nooit veel willen zeggen en beriep zich veel op zijn zwijgrecht. "Geef mij maar levenslang", zei hij ooit.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
12 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
22 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
1 dag geleden