Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof behandelt hoger beroep zaak 'politiemol' Mark M.

Hof behandelt hoger beroep zaak 'politiemol' Mark M.

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch behandelt vrijdag en maandag het hoger beroep van 'politiemol' Mark M. De voormalig agent werd twee jaar geleden veroordeeld tot vijf jaar cel voor het verkopen van politie-informatie aan criminelen, computervredebreuk en witwassen. Vrijdag staan de zaken tegen een drietal medeverdachten op het programma, de zaak tegen Mark M. komt maandag aan bod.

M. (33) zal vanuit zijn huis in zijn vaderland Oekraïne via een videoverbinding zijn zaak 'bijwonen'. Door de strenge coronamaatregelen is het aantal mensen beperkt dat in een gerechtsgebouw aanwezig mag zijn. M. kwam in mei 2018 voortijdig op vrije voeten door een fout van het Openbaar Ministerie.

De voormalig politieman uit Weert werd veroordeeld omdat hij 28.521 keer in de politiesystemen onderzoeksgegevens heeft opgezocht en doorgespeeld. Hij kreeg bovendien meldingen als er nieuwe informatie over personen of onderwerpen kwam. M. heeft bekend dat hij in de systemen heeft gezocht en gegevens heeft gelekt, maar hij kreeg daar naar eigen zeggen geen geld voor.

Ontnemingsprocedure

Het OM claimt niettemin bijna 76.000 euro in een ontnemingsprocedure - het bedrag dat M. met zijn corrupte praktijken bij elkaar zou hebben geharkt. In die procedure heeft de rechter nog geen uitspraak gedaan. In de strafzaak ging zowel M. als het OM in hoger beroep.

De medeverdachten zijn een bemiddelaar en twee afnemers van informatie. Zij kregen van de rechtbank straffen tot drie jaar cel.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

4 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

6 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

10 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

20 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

21 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

21 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

21 uur geleden