Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof behandelt hoger beroep omkopingszaak Richard de Mos in maart

Hof behandelt hoger beroep omkopingszaak Richard de Mos in maart

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag behandelt in maart volgend jaar het hoger beroep in de zaak tegen de van omkoping vrijgesproken Haagse oud-wethouder Richard de Mos en zes medeverdachten. Het hof trekt zes dagen uit voor het proces, dat begint op 5 maart en eindigt op 20 maart. Dat bleek dinsdag tijdens de inleidende regiezitting.

De Mos en de andere ex-wethouder Rachid Guernaoui werden in april door de rechtbank in Rotterdam van alle beschuldigingen vrijgesproken in de corruptiezaak. Het Openbaar Ministerie is tegen deze uitspraak in hoger beroep gegaan voor wat betreft de verdenkingen van omkoping en schending van de geheimhoudingsplicht.

Volgens het OM hebben bevriende ondernemers de ex-wethouders geholpen door middel van donaties aan de partij. De wethouders zouden vervolgens de donateurs hebben geholpen bij (nacht)vergunningen voor horeca en bij vastgoedprojecten. Het ging om partijdonaties van ruim een ton aan Hart voor Den Haag/Groep de Mos.

Tijdwinst

Het OM heeft het hoger beroep in omvang beperkt. De Mos wordt niet langer verweten dat hij met medeverdachten een organisatie vormde die het plegen van misdrijven beoogde en dat hij meineed pleegde. Het OM hoopt daarmee tijdwinst te boeken, aldus de aanklager. "De kern van het verwijt zit in de omkoping, het creëren van onzuivere relaties en het schenden van de geheimhoudingsplicht."

De Mos was dinsdag niet bij de regiezitting aanwezig wegens tv-opnames in het buitenland. Guernaoui was er wel en liet zijn ergernis duidelijk blijken: "Deze nachtmerrie duurt al meer dan vier jaar. Vier jaar van ons leven zijn we kwijt door deze beschuldiging en nu opeens heeft het OM haast. Ik vind dat echt verschrikkelijk dat ze de leugens volhouden die in het dossier zitten. Verschrikkelijk, dat dit in Nederland kan gebeuren."

Onderzoekswens afgewezen

Het hof heeft beslist dat er geen getuigen meer hoeven te worden gehoord. De onderzoekswens van de advocaat van een van de medeverdachten, om extra getuigen te horen, is afgewezen.

Op 24 november is er in Den Haag het Anti-Corruptie Congres 2023, dat gaat over de vrijspraak van De Mos. De advocaat van een van de verdachten, vastgoedondernemer en artiestenmanager Edwin Jansen, zal er spreken over partijdonaties en de lessen uit deze zaak. De rechters willen het congres digitaal bijwonen, kondigde de voorzitter dinsdag aan. Een spreker van het OM heeft zich teruggetrokken, omdat het congres te veel inzoomt op de zaak rond De Mos.

Meer uit Binnenland

Politie heropent onderzoek op parkeerplaats Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.

1 uur geleden
Vier mannen bestraft voor bedreigen burgemeester Venlo en COA

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.

2 uur geleden
Advies: tbs met dwang voor verdachte moorden Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.

4 uur geleden
Politie: dood twee bankmedewerksters twee afzonderlijke gevallen

NIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.

4 uur geleden
Speciale postzegel markeert 25 jaar homohuwelijk in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.

5 uur geleden
Rusland zet Nederlandse journalist het land uit

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zet een Nederlandse journalist uit, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken aangekondigd. De accreditatie van de journalist wordt ingetrokken. Het besluit is volgens woordvoerster Maria Zacharova een reactie op de uitzetting van een correspondent van het Russische staatspersbureau RIA Novosti door Nederland. Om welke journalist of welk medium het gaat, liet zij in het midden.

5 uur geleden
Haagse tunnel nog maanden dicht, gemeente beboet bouwer Strukton

DEN HAAG (ANP) - De Hubertustunnel in Den Haag, een belangrijke route van en naar het centrum van de stad, blijft twee maanden langer dicht. Aannemer Strukton krijgt het werk niet op tijd klaar. Daarom legt de gemeente Den Haag het bedrijf boetes op. Die kunnen oplopen tot ongeveer 2 miljoen euro.

6 uur geleden