Hof begint aan meerdaags proces fatale schietpartij zorgboerderij
ROTTERDAM (ANP) - Het gerechtshof begint vrijdag aan de inhoudelijke behandeling van de zaak over de dodelijke schietpartij op een zorgboerderij in Alblasserdam. De 40-jarige John S. uit Oud-Alblas kreeg vorig jaar van de rechtbank levenslang opgelegd. Het Openbaar Ministerie en de verdachte gingen in hoger beroep tegen dit vonnis.
Op 6 mei 2022 schoot S. een 34-jarige medewerkster van de zorgboerderij Tro Tardi en een 16-jarig meisje dood. Een 12-jarige jongen en een 20-jarige vrouw raakten zwaargewond. Verschillende mensen waren getuige van het bloedbad en vluchtten het weiland of de stallen in. Twee dagen ervoor had S. een 60-jarige schoenmaker doodgeschoten in zijn winkel aan de Sint Jacobsstraat in Vlissingen. Het slachtoffer had S. ontmoet via een homo-chatapp.
De beroepszaak gaat niet over de bewezenverklaring van de drie moorden en twee pogingen daartoe, maar alleen over de opgelegde levenslange celstraf. Het OM had een celstraf van dertig jaar en tbs met dwangverpleging geëist en is het niet eens met de motivering van de rechtbank. Die noemde de combinatie van een tijdelijke celstraf en een tbs-maatregel "geen alternatief".
In maart dit jaar wees het hof een psychiater en psycholoog van het Pieter Baan Centrum (PBC) aan om de vraag te beantwoorden of tbs met dwangverpleging nog wel zinvol en kansrijk is na een celstraf van dertig jaar.
Voor de zittingen wijkt het hof Den Haag uit naar de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. Op de eerste zittingsdag bespreekt het hof de feiten en luistert naar de deskundigen. De zaak gaat verder op dinsdag 19 november met het spreekrecht van slachtoffers en nabestaanden. De aanklager in hoger beroep presenteert dinsdag 26 november de visie van het OM en maakt de strafeis bekend. De uitspraak van het hof volgt in december.
Meer uit Binnenland
LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
11 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geleden