Hof begint aan hoger beroep Almelose kruisboogschutter
ARNHEM (ANP) - Het gerechtshof in Arnhem begint dinsdag aan het hoger beroep in de zaak tegen de Almelose kruisboogschutter Kenzo K. (31). Hij staat terecht voor het doodsteken van twee vrouwen en twee moordpogingen met een kruisboog. De rechtbank in Almelo legde hem alleen tbs met dwangverpleging op. Het Openbaar Ministerie had naast de tbs 22 jaar cel geëist en ging tegen de uitspraak in beroep.
K. stak op 17 september 2021 twee vrouwen neer in zijn flat aan de M. Th. Steynstraat in Almelo met meerdere messteken. De dodelijke slachtoffers van het bloedbad waren zijn 70-jarige onderbuurvrouw en haar 52-jarige nicht. Daarna heeft hij vanaf zijn eigen balkon gericht met een kruisboog geschoten, op een politieagent en een verpleegkundige. Toen K. zijn kruisboog richtte op een lid van de Dienst Speciale Interventies (DSI), schakelde die hem uit met een schot in de borst.
De 33-jarige verpleegkundige die de onderbuurvrouw verzorgde, wist via een balkon te ontkomen. Hangend aan de reling belde ze met 112, terwijl binnen de steekpartij gaande was. Ze viel van tweehoog en lag zwaargewond op de grond toen K. een pijl op haar afschoot.
De rechtbank in Almelo oordeelde dat de man volledig ontoerekeningsvatbaar was door een langdurige psychose. Hij kon daardoor niet nadenken over de gevolgen. Maar volgens het OM is de psychose veroorzaakt door het drugsgebruik van K. en is de psychose daardoor aan hemzelf te wijten. In zijn haren zijn na zijn arrestatie lsd-sporen gevonden.
Het hof trekt vier zittingsdagen uit voor het hoger beroep. Dinsdag 23 april komt het OM met de strafeis.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein hebben zich vrijdagavond bij evenemententerrein Het Podium honderden mensen verzameld voor een protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers, meldt een ANP-verslaggever. Aanleiding is de komst van een toekomstige, tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
40 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
5 uur geleden