Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hof Arnhem doet uitspraak in herziening Rosmalense flatmoord

Hof Arnhem doet uitspraak in herziening Rosmalense flatmoord

ARNHEM (ANP) - Het gerechtshof in Arnhem doet maandag uitspraak in de zaak rond de zogeheten Rosmalense flatmoord. Rob B. kreeg in die zaak tbs met dwangverpleging opgelegd, voor het doden van zijn partner Regie van den Hoogen (37), in april 2000. Hij heeft altijd ontkend en gezegd dat zijn vriendin zelfmoord heeft gepleegd. Het Openbaar Ministerie heeft bij de herziening door het hof gevraagd de man vrij te spreken. De zaak kan vermoedelijk worden geschaard in een rijtje geruchtmakende rechterlijke dwalingen, zoals de Schiedammer parkmoord, de Puttense moordzaak en de zaak-Lucia de B.

B. vond de vrouw destijds met doorgesneden keel in het halletje van hun gezamenlijke flatwoning in de Rosmalense wijk Hintham. Hij werd als verdachte aangemerkt en vervolgd.

De Hoge Raad bepaalde in 2020 dat de zaak opnieuw moest worden gedaan. De veroordeling van B. rustte vooral op conclusies van forensisch deskundigen, die meenden dat de vrouw zichzelf niet kan hebben gedood hebben maar dat iemand anders dat moet hebben gedaan. Nieuw onderzoek heeft die conclusies ondergraven.

Het OM meent nu, op basis van onder meer dat nieuwe onderzoek, dat het bewijs tegen B. niet is geleverd. Twee weken geleden vroeg justitie bij de behandeling van de zaak door het Arnhemse hof de man vrij te spreken. "Bijzonder pijnlijk", zo noemde de aanklaagster de zaak. Of Van den Hoogen zelfmoord heeft gepleegd laat het OM in het midden, omdat dit scenario niet bewezen hoeft te worden. Het kan ook heel goed zo zijn dat de vrouw iets uit haar hals wilde wegsnijden, al dan niet onder invloed van waandenkbeelden. Zowel zij als haar partner kampten destijds met psychiatrische problemen.

De opgelegde tbs-maatregel van B. is in 2017 beëindigd. De man was bij het proces in Arnhem aanwezig en zei dat de zaak hem "voor het leven heeft getekend". Politie en justitie hebben zich laten leiden door "tunnelvisie", vindt de inmiddels 64-jarige man. "Mijn leven is mij afgenomen", zei hij, door emoties overmand.

Advocaat Pieter van der Kruijs heeft zich jarenlang ingezet om de zaak opnieuw voor de rechter te krijgen. In 2018 diende de advocaat-generaal bij de Hoge Raad een verzoek tot herziening in, dat uiteindelijk werd gehonoreerd.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

2 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

3 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

3 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

3 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

4 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

6 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

6 uur geleden