Hof: 14,5 jaar cel en tbs voor doden taxichauffeur uit Maastricht
DEN BOSCH (ANP) - Een 48-jarige man is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot 14,5 jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het doden van een 24-jarige taxichauffeur in Maastricht. Het gerechtshof in Den Bosch concludeert dat de man de taxichauffeur wilde beroven van zijn geld, telefoon en auto en hem daarbij om het leven heeft gebracht.
Het hof oordeelt hiermee anders dan de rechtbank in Maastricht. Die veroordeelde de man in 2018 voor moord en legde een gevangenisstraf van achttien jaar op en tbs met dwangverpleging. Volgens het hof is niet bewezen dat de man met een mes in de taxi is gestapt met het doel de chauffeur om het leven te brengen. Er is dus geen sprake van voorbedachte raad, aldus het hof, wel van doodslag in combinatie met diefstal.
Het OM had in hoger beroep achttien jaar celstraf en tbs geëist. Het hof heeft dat met drie jaar verlaagd, omdat de man ook tbs met dwangverpleging wordt opgelegd. Van de celstraf gaan nog zes maanden af, omdat het hoger beroep lang op zich heeft laten wachten.
De taxichauffeur werd in mei 2017 in Spaubeek in Zuid-Limburg met twaalf messteken om het leven gebracht. Het lichaam werd vervolgens achtergelaten in een bos vlak over de grens in Duitsland. De taxi van het slachtoffer werd in mei 2017 onbeheerd en met bloed besmeurd gevonden op de A12 bij Zoetermeer. De verdachte liep op nog geen 2 kilometer van de auto, onder het bloed. Op de route tussen de taxi en de verdachte vond de politie twee portemonnees en pasjes van de chauffeur.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd.
10 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De zussen van de vermoorde Ryan al Najjar zijn nog altijd doodsbang voor hun vader. "Mijn vader is nooit een vader geweest zoals andere vaders. Hij zorgde altijd voor spanning en angst en richtte zijn woede altijd op ons", zei een van de zussen van de 18-jarige vrouw uit het Friese Joure die in de nacht van 27 op 28 mei 2024 werd gedood in de buurt van Lelystad. Twee van haar broers en haar voortvluchtige vader worden verdacht van de moord.
2 uur geledenWIERUM (ANP) - De gaswinning onder de Waddenzee bij Ternaard in Friesland gaat definitief niet door. De Staat heeft een deal met gaswinningsbedrijf NAM gesloten, maakte energieminister Sophie Hermans (VVD) vrijdag bekend in het dorpshuis van het nabijgelegen Wierum.
2 uur geleden