Hoestende Navalni overgeplaatst nar gevangenisziekenhuis
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is overgeplaatst naar een medische afdeling in de gevangenis waar hij vastzit. Bij gepland medisch onderzoek vertoonde hij tekenen van een luchtwegaandoening, waaronder een hoge temperatuur, meldt de federale gevangenisdienst aan het Russische nieuwsagentschap Izvestia.
Navalni had eerder op de dag op zijn Instagram-account melding gemaakt van een vervelende hoest en een licht verhoogde temperatuur van 38,1 graden. Volgens hem zijn drie van de vijftien medegedetineerden op zijn gevangenisafdeling naar de medische afdeling gebracht met mogelijk tuberculose. Izvestia meldt op basis van een bron dat in de strafkolonie geen tuberculose heerst in de strafkolonie. Als iemand echt ziek zou worden in de buurt van Navalni, zou volgens hem de hele afdeling in quarantaine worden geplaatst.
De 44-jarige criticus van president Vladimir Poetin had al rug- en beenklachten en klaagde eerder over gebrekkige medische hulp in het strafkamp, gelegen op zo'n 100 kilometer van Moskou. Ook zou hij om het uur worden gewekt en kampen met slaapgebrek. Hij besloot vorige week in hongerstaking te gaan. Volgens zijn team was Navalni al 8 kilo lichter geworden voordat hij aankondigde niet meer te eten.
De Russische gevangenisdienst stelt dat alles volgens de regels verloopt. Alle gevangenen hebben recht op acht uur ononderbroken slaap, maar bewakers kunnen gevangenen 's nachts wel controleren, zei de dienst vorige week. Videobeelden tonen volgens Izevstia aan dat een slapende Navalni met oordopjes en een slaapmasker bij een controle doorslaapt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
4 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
5 uur geleden