Hoeness volgt Schreuder op bij Duitse voetbalclub Hoffenheim
SINSHEIM (ANP) - De Duitse voetbalclub TSG 1899 Hoffenheim heeft in Sebastian Hoeness een opvolger gevonden voor de vertrokken trainer Alfred Schreuder. De 38-jarige Hoeness is de zoon van voormalig topspits Dieter Hoeness en de neef van Uli Hoeness, oud-speler en lange tijd voorzitter van Bayern München. Hij ondertekende een contract voor drie jaar bij de club die als zesde eindigde in de Bundesliga.
Hoeness begint bij Hoffenheim aan zijn eerste klus als hoofdtrainer van een eerste elftal. Hij maakte naam als trainer van het tweede elftal van Bayern München, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd van de derde Bundesliga. Hoeness werd gekozen tot trainer van het jaar. De Duitser, die zelf als voetballer een bescheiden carrière had en ook nog even bij Hoffenheim speelde, werkte eerder in de jeugd bij Bayern en hij was ook jeugdtrainer van RB Leipzig.
Hoffenheim nam begin vorige maand afscheid van Schreuder. Onder leiding van interim-trainer Matthias Kaltenbach plaatste de club zich voor de Europa League.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
52 minuten geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
11 uur geleden