Hoeness volgt Schreuder op bij Duitse voetbalclub Hoffenheim
SINSHEIM (ANP) - De Duitse voetbalclub TSG 1899 Hoffenheim heeft in Sebastian Hoeness een opvolger gevonden voor de vertrokken trainer Alfred Schreuder. De 38-jarige Hoeness is de zoon van voormalig topspits Dieter Hoeness en de neef van Uli Hoeness, oud-speler en lange tijd voorzitter van Bayern München. Hij ondertekende een contract voor drie jaar bij de club die als zesde eindigde in de Bundesliga.
Hoeness begint bij Hoffenheim aan zijn eerste klus als hoofdtrainer van een eerste elftal. Hij maakte naam als trainer van het tweede elftal van Bayern München, waarmee hij afgelopen seizoen kampioen werd van de derde Bundesliga. Hoeness werd gekozen tot trainer van het jaar. De Duitser, die zelf als voetballer een bescheiden carrière had en ook nog even bij Hoffenheim speelde, werkte eerder in de jeugd bij Bayern en hij was ook jeugdtrainer van RB Leipzig.
Hoffenheim nam begin vorige maand afscheid van Schreuder. Onder leiding van interim-trainer Matthias Kaltenbach plaatste de club zich voor de Europa League.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
3 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
11 uur geleden