
Hoekstra: zorgpersoneel verdient beloning
DEN HAAG (ANP) - Zorgverleners die de strijd tegen het coronavirus aanvoeren, kunnen rekenen op een extraatje uit de schatkist. Dat zei minister Wopke Hoekstra van Financiën dinsdag in zijn wekelijkse gesprek met RTL Nieuws. Om welke bedragen het gaat, weet hij nog niet.
"We hebben als kabinet steeds gezegd dat het geweldig is wat er door al die professionals gedaan wordt en dat dat een beloning verdient, niet alleen in de vorm van applaus."
Vorige maand vroeg de Tweede Kamer om zo'n beloning. Het kabinet werd opgedragen uit te zoeken hoe dit kon worden geregeld. Of het extraatje wordt opgenomen in de voorjaarsnota, een tussenstand van het lopende begrotingsjaar, wil Hoekstra nog niet zeggen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft met de Egyptische president Abdel Fatah al-Sisi gebeld over de hongersnood in de Gazastrook. Schoof en al-Sisi bespraken onder meer de noodhulp die Egypte levert aan Gaza, en de rol die het land speelt in onderhandelingen tussen Hamas en Israël.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins (NSC) gaat door met een regeling om lezen te stimuleren, nadat dit naar zijn tevredenheid is uitgeprobeerd. Van 2025 tot en met 2028 trekt de demissionaire bewindsman jaarlijks 850.000 euro hiervoor uit. Organisaties kunnen hiermee subsidie aanvragen voor activiteiten als leesclubs en workshops creatief schrijven.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het CDA lijkt in de peilingen voorbij de VVD te zijn geklommen. In de Peilingwijzer, een combinatie van de peilingen van Ipsos I&O en Verian/EenVandaag, staat het CDA op 21 tot 25 zetels. De VVD is juist gedaald naar 20 tot 24 zetels.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat in Brussel pleiten voor het opschorten van het handelsdeel van het verdrag tussen Israël en de Europese Unie, vanwege de "vreselijke humanitaire" situatie in Gaza. Dat heeft demissionair buitenlandminister Caspar Veldkamp gezegd. Volgens de NSC-minister gaat het om "vele miljarden aan Israëlische export".
3 dagen geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur gezegd het te betreuren dat Nederland ervoor kiest om een "langdurige vriendschap met Israël in te ruilen voor openlijke vijandschap". Israël had de ambassadeur ontboden nadat Nederland had aangekondigd inreisverboden te willen opleggen aan de extremistische ministers Itamar Ben-Gvir (Nationale Veiligheid) en Bezalel Smotrich (Financiën).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer onderbreekt het zomerreces voor een commissiedebat over de humanitaire situatie in Gaza. Een meerderheid steunde dinsdag een verzoek daartoe van SP-Kamerlid Sarah Dobbe, melden meerdere Kamerleden. VVD, CDA en ChristenUnie willen wel eerst meer informatie van de Europese Commissie en het kabinet. Het debat is waarschijnlijk volgende week.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - SP-Kamerlid Sarah Dobbe heeft een debat aangevraagd over de oorlog in Gaza. Vorige week wilden GroenLinks-PvdA en D66 ook al dat de Tweede Kamer het zomerreces zou onderbreken voor een debat, maar hun aanvraag kreeg niet genoeg steun.
4 dagen geleden