Hoekstra ziet 'uitstekende kandidaten' voor CDA-leiderschap
DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt dat het CDA, ook nu hijzelf heeft bedankt voor de eer, "een aantal uitstekende kandidaten" in huis heeft om de partij te leiden bij de Tweede Kamerverkiezingen. Hij wil er nog niet op vooruitlopen wie het wordt. "Dat horen we over anderhalve week".
Hoekstra kwam zelf al een tijdje geleden tot de conclusie "dat ik dit niet moet doen". Hij ziet zichzelf meer al bestuurder dan als beroepspoliticus en vindt dat het CDA-leiderschap "meer politieke ervaring" vereist en "andere kwaliteiten" dan de rol die hij nu heeft.
De coronacrisis heeft zijn definitieve besluit vertraagd. "Aanvankelijk was het idee van de partij om op het congres in juni de knoop door te hakken, dan had ik u dit allemaal al in april laten weten", zegt Hoekstra. Dat dit niet is gebeurd "heeft gewoon te maken met de fase waarin we als land terecht zijn gekomen".
De verkiezingen ziet Hoekstra met vertrouwen tegemoet. "Ik ben ervan overtuigd dat de uiteindelijke lijsttrekker er echt een heel groot succes van gaat maken." Aangenomen wordt dat de strijd nu vooral zal gaan tussen minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken).
Hoekstra, die eerder voor het CDA in de Eerste Kamer zat, wil evenmin zeggen of hij minister wil blijven. Wel noemt hij het ministerschap "de mooiste baan die ik ooit heb gehad". Politiek leider zijn vraagt volgens hem evenwel andere kwaliteiten. Hij vindt zichzelf meer een bestuurder dan een beroepspoliticus.
CDA-leden mogen begin volgende maand stemmen over een lijsttrekker voor de komende verkiezingen, kondigde de partijtop recent aan. De andere kanshebbers moeten de komende tijd aangeven of zij wel een gooi doen naar het leiderschap van de partij.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Voor een beperkt aantal tieners met ernstige obesitas wordt een maagverkleining vergoed vanuit het basispakket, meldt Zorginstituut Nederland donderdag. Het gaat om enkele tientallen jongeren per jaar met ernstig of zeer ernstig overgewicht "bij wie het aanpassen van hun leefstijl en eetpatroon met een intensief traject niet genoeg helpt", aldus het instituut.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland is donderdag code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut waarschuwt voor enkele "pittige regen- en onweersbuien met kans op windstoten en hagel".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
17 uur geleden