Hoekstra ziet 'uitstekende kandidaten' voor CDA-leiderschap
DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt dat het CDA, ook nu hijzelf heeft bedankt voor de eer, "een aantal uitstekende kandidaten" in huis heeft om de partij te leiden bij de Tweede Kamerverkiezingen. Hij wil er nog niet op vooruitlopen wie het wordt. "Dat horen we over anderhalve week".
Hoekstra kwam zelf al een tijdje geleden tot de conclusie "dat ik dit niet moet doen". Hij ziet zichzelf meer al bestuurder dan als beroepspoliticus en vindt dat het CDA-leiderschap "meer politieke ervaring" vereist en "andere kwaliteiten" dan de rol die hij nu heeft.
De coronacrisis heeft zijn definitieve besluit vertraagd. "Aanvankelijk was het idee van de partij om op het congres in juni de knoop door te hakken, dan had ik u dit allemaal al in april laten weten", zegt Hoekstra. Dat dit niet is gebeurd "heeft gewoon te maken met de fase waarin we als land terecht zijn gekomen".
De verkiezingen ziet Hoekstra met vertrouwen tegemoet. "Ik ben ervan overtuigd dat de uiteindelijke lijsttrekker er echt een heel groot succes van gaat maken." Aangenomen wordt dat de strijd nu vooral zal gaan tussen minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken).
Hoekstra, die eerder voor het CDA in de Eerste Kamer zat, wil evenmin zeggen of hij minister wil blijven. Wel noemt hij het ministerschap "de mooiste baan die ik ooit heb gehad". Politiek leider zijn vraagt volgens hem evenwel andere kwaliteiten. Hij vindt zichzelf meer een bestuurder dan een beroepspoliticus.
CDA-leden mogen begin volgende maand stemmen over een lijsttrekker voor de komende verkiezingen, kondigde de partijtop recent aan. De andere kanshebbers moeten de komende tijd aangeven of zij wel een gooi doen naar het leiderschap van de partij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenSIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.
5 uur geleden