Hoekstra ziet 'uitstekende kandidaten' voor CDA-leiderschap
DEN HAAG (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt dat het CDA, ook nu hijzelf heeft bedankt voor de eer, "een aantal uitstekende kandidaten" in huis heeft om de partij te leiden bij de Tweede Kamerverkiezingen. Hij wil er nog niet op vooruitlopen wie het wordt. "Dat horen we over anderhalve week".
Hoekstra kwam zelf al een tijdje geleden tot de conclusie "dat ik dit niet moet doen". Hij ziet zichzelf meer al bestuurder dan als beroepspoliticus en vindt dat het CDA-leiderschap "meer politieke ervaring" vereist en "andere kwaliteiten" dan de rol die hij nu heeft.
De coronacrisis heeft zijn definitieve besluit vertraagd. "Aanvankelijk was het idee van de partij om op het congres in juni de knoop door te hakken, dan had ik u dit allemaal al in april laten weten", zegt Hoekstra. Dat dit niet is gebeurd "heeft gewoon te maken met de fase waarin we als land terecht zijn gekomen".
De verkiezingen ziet Hoekstra met vertrouwen tegemoet. "Ik ben ervan overtuigd dat de uiteindelijke lijsttrekker er echt een heel groot succes van gaat maken." Aangenomen wordt dat de strijd nu vooral zal gaan tussen minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken).
Hoekstra, die eerder voor het CDA in de Eerste Kamer zat, wil evenmin zeggen of hij minister wil blijven. Wel noemt hij het ministerschap "de mooiste baan die ik ooit heb gehad". Politiek leider zijn vraagt volgens hem evenwel andere kwaliteiten. Hij vindt zichzelf meer een bestuurder dan een beroepspoliticus.
CDA-leden mogen begin volgende maand stemmen over een lijsttrekker voor de komende verkiezingen, kondigde de partijtop recent aan. De andere kanshebbers moeten de komende tijd aangeven of zij wel een gooi doen naar het leiderschap van de partij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
12 minuten geledenBAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
56 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
2 uur geleden