Hoekstra zegt vereerd te zijn met voordracht tot Eurocommissaris
BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra schrijft op X dat hij zeer vereerd is "dat het kabinet heeft besloten mij te nomineren voor de volgende Europese Commissie". Hij schrijft nog: "Ik dank minister-president Dick Schoof en zijn team zeer voor hun vertrouwen".
Hoekstra wordt opnieuw Eurocommissaris in de nieuwe Europese Commissie als voorzitter Ursula von der Leyen hem uitkiest voor haar team. Daarna moet hij in het najaar een hoorzitting ondergaan in het Europees Parlement. Welke portefeuille Hoekstra gaat krijgen is nog niet bekend. Hij is nu Eurocommissaris voor Klimaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - DENK, SP en Partij voor de Dieren vinden dat het kabinet een "rode lijn" moet trekken tegen de VS en Israël vanwege de oorlog die de landen zijn begonnen tegen Iran. Stephan van Baarle van DENK opende het Kamerdebat over de oorlog door te stellen dat de Amerikaanse president Donald Trump het "internationaal recht bij het grofvuil" heeft gezet. Hij vindt de reactie van Nederland en uit de Tweede Kamer "echt schrikbarend".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geleden