Hoekstra wil huren niet bevriezen zodat corporaties kunnen bouwen
DEN HAAG (ANP) - Als het aan CDA-leider Wopke Hoekstra ligt, worden de sociale huren dit jaar niet bevroren, maar kunnen deze verder stijgen. Van dat extra geld kunnen woningcorporaties meer woningen bouwen, waardoor er op de langere termijn meer betaalbare woningen zijn, aldus de partijleider.
Tijdens het NOS-slotdebat kreeg hij van tegenstander Lilian Marijnissen (SP) de vraag of hij een huurbevriezing steunt, nu veel mensen zich zorgen maken om stijgende prijzen. Maar Hoekstra vindt het "veel effectiever" om corporaties meer te laten bouwen. Bovendien neemt de coalitie andere maatregelen, zoals het verhogen van het minimumloon, zo benadrukt de CDA-voorman.
De SP-leider vindt dat Hoekstra huurders "laat opdraaien" voor de stijgende prijzen. "U doet niets voor hen." Ook vindt ze het getuigen van "dedain" dat Hoekstra haar voorstel tot huurbevriezing niet als een oplossing ziet, omdat het volgens haar veel betekent voor mensen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
4 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
11 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
17 uur geleden