Hoekstra wil huren niet bevriezen zodat corporaties kunnen bouwen
DEN HAAG (ANP) - Als het aan CDA-leider Wopke Hoekstra ligt, worden de sociale huren dit jaar niet bevroren, maar kunnen deze verder stijgen. Van dat extra geld kunnen woningcorporaties meer woningen bouwen, waardoor er op de langere termijn meer betaalbare woningen zijn, aldus de partijleider.
Tijdens het NOS-slotdebat kreeg hij van tegenstander Lilian Marijnissen (SP) de vraag of hij een huurbevriezing steunt, nu veel mensen zich zorgen maken om stijgende prijzen. Maar Hoekstra vindt het "veel effectiever" om corporaties meer te laten bouwen. Bovendien neemt de coalitie andere maatregelen, zoals het verhogen van het minimumloon, zo benadrukt de CDA-voorman.
De SP-leider vindt dat Hoekstra huurders "laat opdraaien" voor de stijgende prijzen. "U doet niets voor hen." Ook vindt ze het getuigen van "dedain" dat Hoekstra haar voorstel tot huurbevriezing niet als een oplossing ziet, omdat het volgens haar veel betekent voor mensen.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
31 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
16 uur geleden