Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra wil belastingtarieven voor langere tijd vastleggen

Hoekstra wil belastingtarieven voor langere tijd vastleggen

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Wopke Hoekstra wil af van de vrijwel jaarlijkse aanpassing van veel belastingtarieven. Burgers en bedrijven moeten wat hem betreft voor een langere periode weten waar zij aan toe zijn, het liefst zelfs gedurende de hele periode dat het kabinet er zit. Dat zei hij in een gesprek met de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.

Ondernemers vragen volgens Hoekstra in gesprekken die hij met ze voert echt niet alleen maar om zo laag mogelijke belastingtarieven. "Wat ze wel vaak zeggen is: doe me nou een lol, spreek een tarief af - ik snap ook wel dat het niet voor tien jaar is, maar doe het nou wel voor een kabinetsperiode", zei Hoekstra. "Dat is een van de dingen die ik ook ga inbrengen." Ondernemers willen graag duidelijkheid, omdat zij voor investeringen vaak langjarige verplichtingen moeten aangaan.

Een ondernemer die Hoekstra ernaar vroeg, sprak van "jojobeleid". "Het is ook een ergernis van mij", zei de CDA-voorman (tevens demissionair minister van Financiën) daarop. "Er wordt een regeerakkoord gesloten. Soms wordt echt ijzerenheinig aan de meest rare dingen vastgehouden, zonder dat er dat er voortschrijdend inzicht is. Maar er is één ding dat elke zomer verandert, en dat zijn de belastingtarieven."

Voor de inkomstenbelasting, de vennootschapsbelasting, "en al die andere belastingen" wil Hoekstra naar "een andere systematiek" toe. Hij belooft zich daar in de komende formatie hard voor te gaan maken. De boodschap moet worden: "hier kan je, in ieder geval zolang dit kabinet er zit, op rekenen".

Meer uit Binnenland

Joost Prinsen herdacht in advertenties van weekendkranten

DEN HAAG (ANP) - Joost Prinsen wordt zaterdag in meerdere rouwadvertenties en in diverse kranten herdacht door bekenden en oud-collega's. De acteur en presentator overleed maandag op 83-jarige leeftijd.

1 uur geleden
Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.

6 uur geleden
In groot deel van het land code geel om dichte mist

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.

8 uur geleden
Brand op schip in haven Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.

8 uur geleden
Politie schiet man met mes dood in woning Rozenburg

ROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.

13 uur geleden
OM eist 11 jaar cel en tbs tegen Vlaardingse pleegouders 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.

16 uur geleden
Ombudsman onderzoekt gevolgen overheidsbeleid voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.

18 uur geleden