Hoekstra wees verzoek om steun verzekeraar Conservatrix af
DEN HAAG (ANP) - Levensverzekeraar Conservatrix, die dinsdag failliet werd verklaard, heeft eind deze zomer financiële steun gevraagd aan het kabinet. Dit verzoek heeft minister van Financiën Wopke Hoekstra "zorgvuldig gewogen maar uiteindelijk afgewezen", zo laat hij aan de Tweede Kamer weten.
De regels rond verzekeraars voorzien nu eenmaal niet in de inzet van publiek geld of "enige taak of bevoegdheid voor de minister van Financiën", schrijft Hoekstra. Het stelsel "heeft zelfs mede tot doel de inzet van dergelijke publieke middelen te voorkomen".
Conservatrix werd op last van De Nederlandsche Bank failliet verklaard. DNB noemt het faillissement "helaas onvermijdelijk". Conservatrix was volgens de toezichthouder "niet in staat om aan de kapitaalvereisten te voldoen". Ook een "alternatieve oplossing" bleek binnen afzienbare termijn niet mogelijk.
Hoekstra keek nog wel of het mogelijk was coronasteun aan Conservatrix te verlenen, maar dat was ook niet het geval. De geldproblemen van de verzekeraar zijn immers niet het gevolg van de pandemie, maar kennen een "andere, meer fundamentele, oorzaak. Conservatrix was niet in de kern gezond".
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
53 minuten geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.
2 uur geledenDEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.
2 uur geleden