Hoekstra wees verzoek om steun verzekeraar Conservatrix af
DEN HAAG (ANP) - Levensverzekeraar Conservatrix, die dinsdag failliet werd verklaard, heeft eind deze zomer financiële steun gevraagd aan het kabinet. Dit verzoek heeft minister van Financiën Wopke Hoekstra "zorgvuldig gewogen maar uiteindelijk afgewezen", zo laat hij aan de Tweede Kamer weten.
De regels rond verzekeraars voorzien nu eenmaal niet in de inzet van publiek geld of "enige taak of bevoegdheid voor de minister van Financiën", schrijft Hoekstra. Het stelsel "heeft zelfs mede tot doel de inzet van dergelijke publieke middelen te voorkomen".
Conservatrix werd op last van De Nederlandsche Bank failliet verklaard. DNB noemt het faillissement "helaas onvermijdelijk". Conservatrix was volgens de toezichthouder "niet in staat om aan de kapitaalvereisten te voldoen". Ook een "alternatieve oplossing" bleek binnen afzienbare termijn niet mogelijk.
Hoekstra keek nog wel of het mogelijk was coronasteun aan Conservatrix te verlenen, maar dat was ook niet het geval. De geldproblemen van de verzekeraar zijn immers niet het gevolg van de pandemie, maar kennen een "andere, meer fundamentele, oorzaak. Conservatrix was niet in de kern gezond".
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
44 minuten geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - ConocoPhillips, ExxonMobil en andere Amerikaanse oliemaatschappijen onderzoeken welke rol zij kunnen spelen bij het nieuw leven inblazen van de olie-industrie in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse energieminister Chris Wright gezegd na gesprekken met bestuurders van de bedrijven.
2 uur geleden