Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra wees verzoek om steun verzekeraar Conservatrix af

Hoekstra wees verzoek om steun verzekeraar Conservatrix af

DEN HAAG (ANP) - Levensverzekeraar Conservatrix, die dinsdag failliet werd verklaard, heeft eind deze zomer financiële steun gevraagd aan het kabinet. Dit verzoek heeft minister van Financiën Wopke Hoekstra "zorgvuldig gewogen maar uiteindelijk afgewezen", zo laat hij aan de Tweede Kamer weten.

De regels rond verzekeraars voorzien nu eenmaal niet in de inzet van publiek geld of "enige taak of bevoegdheid voor de minister van Financiën", schrijft Hoekstra. Het stelsel "heeft zelfs mede tot doel de inzet van dergelijke publieke middelen te voorkomen".

Conservatrix werd op last van De Nederlandsche Bank failliet verklaard. DNB noemt het faillissement "helaas onvermijdelijk". Conservatrix was volgens de toezichthouder "niet in staat om aan de kapitaalvereisten te voldoen". Ook een "alternatieve oplossing" bleek binnen afzienbare termijn niet mogelijk.

Hoekstra keek nog wel of het mogelijk was coronasteun aan Conservatrix te verlenen, maar dat was ook niet het geval. De geldproblemen van de verzekeraar zijn immers niet het gevolg van de pandemie, maar kennen een "andere, meer fundamentele, oorzaak. Conservatrix was niet in de kern gezond".

Meer uit Financieel

Blokker wil terugkeren met meer advies en producten voor jongeren

VOORBURG (ANP) - Blokker, dat woensdag de eerste twaalf winkels heeft geopend na het faillissement eind vorig jaar, wil terugkeren in de Nederlandse winkelstraten met een assortiment dat meer op jongeren is gericht, bredere looppaden en meer advies in de winkels.

1 uur geleden
Certificaten Triodos hard omhoog na beursdebuut in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Certificaten van aandelen van Triodos Bank zijn na hun debuut op de beurs in Amsterdam hard gestegen. De stukken stonden omstreeks 11.00 uur bijna 14 procent hoger.

1 uur geleden
Netflix zendt na deal in Frankrijk ook traditionele televisie uit

PARIJS (ANP) - Netflix heeft een deal gesloten met het Franse commerciële televisiestation TF1 waarbij het streamingplatform volgend jaar ook traditionele televisieprogramma's gaat uitzenden. Het is voor het eerst dat het streamingplatform lineaire televisie aanbiedt.

3 uur geleden
Brussel: AliExpress doet te weinig tegen verkoop illegale spullen

BRUSSEL (ANP) - Webshop AliExpress doet te weinig om de verkoop van illegale producten op zijn platform tegen te gaan, concludeert de Europese Commissie. Onder de Verordening digitale diensten heeft een groot onlineplatform zoals AliExpress de verplichting om de verkoop van namaakproducten of producten die niet voldoen aan EU-veiligheidsstandaarden tegen te gaan. De webwinkel doet dat momenteel nog onvoldoende, meldt de Commissie.

3 uur geleden
AEX licht hoger in aanloop rentebesluit centrale bank VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve laat dan naar verwachting voor de vierde keer op rij de rente in de Verenigde Staten onveranderd. Fed-voorzitter Jerome Powell komt ook met een toelichting. Daarnaast blijven beleggers de ontwikkelingen rond het conflict tussen Iran en Israël volgen.

3 uur geleden
Eis vergoeding voor beeldbuizenkartel Philips toch voor rechter

DEN BOSCH (ANP) - Philips is niet af van een claimzaak van de Consumentenbond over prijsafspraken rond beeldbuizen. De belangenclub eist een schadevergoeding van het technologiebedrijf voor ruim 65.000 mensen die door het beeldbuizenkartel te veel betaalden voor hun televisie of monitor. Een rechtbank oordeelde dat de Consumentenbond niet kon optreden namens alle gedupeerden, maar in hoger beroep stelde het gerechtshof in Den Bosch dat de organisatie wel ontvankelijk is.

4 uur geleden
Blokker komt met 40 nieuwe winkels terug na faillissement

AMSTERDAM (ANP) - Blokker opent de komende tijd veertig vestigingen in Nederland om de vorig jaar failliet verklaarde winkelketen opnieuw op te bouwen. De eerste twaalf nieuwe winkels worden woensdag geopend. De rest volgt de komende weken, meldt de winkelketen.

6 uur geleden