Hoekstra: wat extra's vragen van rijken en bedrijven
DEN BOSCH (ANP) - Het kabinet mag in deze tijd "wat extra's vragen van mensen met een hoger inkomen en bedrijven die veel winst maken", vindt CDA-leider en vicepremier Wopke Hoekstra. In het slotdebat van de NOS sprak Hoekstra met GroenLinks-leider Jesse Klaver en Joost Eerdmans (JA21) over onder meer voorzieningen in krimpregio's, en hoe die betaald moeten worden.
Volgens Klaver moet het kabinet vermogenden en grote bedrijven veel zwaarder belasten. Eerdmans vindt dat het kabinet de miljarden die zijn gereserveerd voor de klimaataanpak hiervoor kan gebruiken.
Hoekstra erkent ook dat de overheid er niet altijd voor iedereen is geweest. Zijn partij heeft het al langer over investeringen in krimpregio's. Hoewel Hoekstra die investeringen dus best uit lastenverzwaringen voor de "sterkste schouders" wil betalen, wil hij dat wel "verstandig" doen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer is in voor de nieuwe vorm van belastingheffen op het rendement op vermogen, maar dat gaat niet van harte. De meeste partijen spreken hun steun uit voor de nieuwe invulling van box 3, louter omdat alternatieven ingewikkeld zijn en uitstel de staatskas veel geld kost.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
4 dagen geleden