Hoekstra: wat extra's vragen van rijken en bedrijven
DEN BOSCH (ANP) - Het kabinet mag in deze tijd "wat extra's vragen van mensen met een hoger inkomen en bedrijven die veel winst maken", vindt CDA-leider en vicepremier Wopke Hoekstra. In het slotdebat van de NOS sprak Hoekstra met GroenLinks-leider Jesse Klaver en Joost Eerdmans (JA21) over onder meer voorzieningen in krimpregio's, en hoe die betaald moeten worden.
Volgens Klaver moet het kabinet vermogenden en grote bedrijven veel zwaarder belasten. Eerdmans vindt dat het kabinet de miljarden die zijn gereserveerd voor de klimaataanpak hiervoor kan gebruiken.
Hoekstra erkent ook dat de overheid er niet altijd voor iedereen is geweest. Zijn partij heeft het al langer over investeringen in krimpregio's. Hoewel Hoekstra die investeringen dus best uit lastenverzwaringen voor de "sterkste schouders" wil betalen, wil hij dat wel "verstandig" doen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
1 dag geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.
3 dagen geleden