Hoekstra vindt lekken miljoenennota 'ongemakkelijk'
BERLIJN (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt het "ongemakkelijk" dat de miljoenennota opnieuw gelekt is. "Ik ben degene die graag wil wachten op Prinsjesdag", verklaarde hij na afloop van de eerste fysieke bijeenkomst sinds februari met zijn EU-collega's in Berlijn. "Ik zou dat graag anders willen maar het lekken is niet van het laatste jaar", zei hij enigszins berustend. Dinsdag biedt Hoekstra het traditionele koffertje met de miljoenennota aan de Tweede Kamer aan.
Hoekstra zei dat er "geen september" was de afgelopen jaren waarin zoveel onzekerheid heerst over de economie. Vooral de gevolgen van een nieuwe lockdown, mocht dat zover komen, zijn een spookbeeld. Het is volgens de CDA-bewindsman dan ook "niet verstandig" als de eurolanden binnen afzienbare tijd de strenge Europese begrotingsregels weer zouden toepassen.
Vanwege de coronacrisis zijn de eisen voor het nationale begrotingstekort (maximaal 3 procent van het binnenlands nationaal product en geen staatsschuld boven de 60 procent van het bnp) tijdelijk losgelaten. "Een aantal landen vindt wel dat we er op gegeven moment volgend jaar weer mee moeten beginnen", aldus Hoekstra, maar hij wil zelf "pragmatisch naar volgend jaar kijken". "Begrotingsregels zijn een middel voor een doel maar het heeft geen zin ze nu toe te passen."
In oktober sturen de EU-landen elk jaar hun ontwerpbegrotingen naar Brussel ter beoordeling. Hoekstra zei er rekening mee te houden dat de EU-regels in 2021 nog niet of maar gedeeltelijk zullen worden toegepast.
.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."
15 uur geleden