Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra vindt lekken miljoenennota 'ongemakkelijk'

Hoekstra vindt lekken miljoenennota 'ongemakkelijk'

BERLIJN (ANP) - Minister Wopke Hoekstra (Financiën) vindt het "ongemakkelijk" dat de miljoenennota opnieuw gelekt is. "Ik ben degene die graag wil wachten op Prinsjesdag", verklaarde hij na afloop van de eerste fysieke bijeenkomst sinds februari met zijn EU-collega's in Berlijn. "Ik zou dat graag anders willen maar het lekken is niet van het laatste jaar", zei hij enigszins berustend. Dinsdag biedt Hoekstra het traditionele koffertje met de miljoenennota aan de Tweede Kamer aan.

Hoekstra zei dat er "geen september" was de afgelopen jaren waarin zoveel onzekerheid heerst over de economie. Vooral de gevolgen van een nieuwe lockdown, mocht dat zover komen, zijn een spookbeeld. Het is volgens de CDA-bewindsman dan ook "niet verstandig" als de eurolanden binnen afzienbare tijd de strenge Europese begrotingsregels weer zouden toepassen.

Vanwege de coronacrisis zijn de eisen voor het nationale begrotingstekort (maximaal 3 procent van het binnenlands nationaal product en geen staatsschuld boven de 60 procent van het bnp) tijdelijk losgelaten. "Een aantal landen vindt wel dat we er op gegeven moment volgend jaar weer mee moeten beginnen", aldus Hoekstra, maar hij wil zelf "pragmatisch naar volgend jaar kijken". "Begrotingsregels zijn een middel voor een doel maar het heeft geen zin ze nu toe te passen."

In oktober sturen de EU-landen elk jaar hun ontwerpbegrotingen naar Brussel ter beoordeling. Hoekstra zei er rekening mee te houden dat de EU-regels in 2021 nog niet of maar gedeeltelijk zullen worden toegepast.

.

Meer uit Politiek

Suggestie Eerdmans: vrij personenverkeer in Europa aanscherpen

DEN HAAG (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans opperde tijdens het RTL-verkiezingsdebat om het vrije verkeer van personen aan te scherpen in de Europese Unie, om de arbeidsmigratie terug te brengen. Daarmee wil hij sleutelen aan een van de kernwaarden van de Europese Unie, waarvoor ook een verdragswijziging nodig is.

8 uur geleden
Timmermans: Jetten jokt dat hij basispakket niet wil bevriezen

DEN HAAG (ANP) - Volgens partijleider Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) heeft Rob Jetten (D66) staan "jokken" tijdens het RTL-verkiezingsdebat. Volgens de linkse leider was Jetten niet eerlijk over het toelaten van nieuwe medicijnen, bijvoorbeeld tegen kanker, aan het basispakket dat wordt vergoed vanuit de zorgverzekering.

8 uur geleden
Klaver (GL-PvdA): democratie staat op het spel bij verkiezingen

KERKRADE (ANP) - De aankomende verkiezingen gaan niet alleen over wie er gaat regeren, maar ook over de democratie zelf, denkt Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA. "Slaan we rechtsaf, de antidemocratische partijen achterna die verder willen afbreken wat we liefhebben? Of slaan we linksaf, en verenigen we alle democratische krachten om weer samen vooruit te komen?", oreerde hij tijdens de Thijs Wöltgenslezing in Kerkrade.

11 uur geleden
Jetten ziet een coalitie met JA21 niet snel gebeuren

AMSTERDAM (ANP) - D66-leider Rob Jetten ziet niet snel gebeuren dat zijn partij in een coalitie stapt met JA21. D66 en JA21 trokken eerder samen met andere oppositiepartijen op om de onderwijsbezuinigingen terug te draaien. Voor zulke samenwerkingen staat Jetten wel open, maar samen een coalitie vormen lijkt hem lastig.

14 uur geleden
'Krantje maken' bij De Telegraaf: Wilders roept op om te stemmen

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het traditionele 'krantje maken' bij De Telegraaf heeft PVV-leider Geert Wilders opgeroepen om vooral te gaan stemmen op 29 oktober. Hij denkt de meeste winst te kunnen behalen als de mensen die neigen thuis te blijven, op 29 oktober toch naar de stembus gaan. Op zijn pagina en die van andere partijen gaat het regelmatig over migratie. Ook wonen is een terugkerend thema.

15 uur geleden
Handhavers houden stembureaus in de gaten op verkiezingsdag

DEN HAAG (ANP) - In tientallen gemeenten houden handhavers een oogje in het zeil bij de stemlokalen op de dag van de Tweede Kamerverkiezingen. De gemeenten verwachten geen problemen op 29 oktober, maar na recente onrust bij gemeentehuizen zeggen ze dat ze zich wel voorbereiden. Daarom laten ze bijvoorbeeld buitengewone opsporingsambtenaren (boa's) surveilleren bij de stembureaus.

19 uur geleden
Jonge moslims aan politiek: behandel ons als gelijkwaardigen

DEN HAAG (ANP) - Jonge Nederlandse moslims willen van de politiek "iets heel simpels", zegt Esma Kendir van het Collectief Jonge Moslims in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen. "Als gelijkwaardige burgers behandeld worden."

21 uur geleden