Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra vindt het logisch nu nieuw EU-klimaatdoel op te stellen

Hoekstra vindt het logisch nu nieuw EU-klimaatdoel op te stellen

BRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is het "logisch" dat de EU nu een nieuw klimaatdoel voor 2040 vastlegt. De Europese Commissie heeft voorgesteld de uitstoot van broeikasgassen per 2040 met 90 procent terug te dringen.

"Gespannen geopolitiek, bedreiging van de collectieve veiligheid en trage groei in sommige lidstaten. Sommigen vragen zich misschien af ​​waarom we dit doen, terwijl er al zoveel gaande is. Maar we doen het omdat het logisch is, voor onze economie, veiligheid en om geopolitieke redenen, om door te gaan met klimaatbeleid", zei Hoekstra tijdens een persconferentie over het klimaatdoel.

Hoekstra wijst onder meer op het belang van de bescherming van burgers tegen klimaatverandering en extreem weer. Ook zijn duidelijke doelen nodig om "bedrijven de voorspelbaarheid te geven die ze nodig hebben". Het gaat ook om "onafhankelijker en veerkrachtiger te worden. De EU betaalt nog steeds jaarlijks miljarden euro's voor de import van olie en gas".

'Robuust voorstel'

Veel details zijn nog niet uitgewerkt. Daar zal ongeveer "een jaar tot anderhalf jaar" voor nodig zijn, zei Hoekstra.

"Dit is wat mij betreft echt een robuust voorstel, wat naar mijn verwachting zowel bij de lidstaten als in het Europees Parlement breed op draagvlak kan rekenen", aldus Hoekstra. Lidstaten en parlementariërs zijn ontevreden, zowel over de timing van het commissievoorstel als over de haalbaarheid ervan.

Andere lidstaten en parlementariërs zijn juist kritisch op te veel geitenpaadjes voor het bedrijfsleven. Volgens Hoekstra is de EU eerder "te eendimensionaal geweest, door uitsluitend te praten over klimaat. Als je dit goed wilt doen, zul je dat moeten doen samen met ons bedrijfsleven".

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro zegt dat hij het land niet mag verlaten

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.

2 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit op Syrië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.

2 uur geleden
Trump looft 1 miljoen dollar uit aan melders van kiezersfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.

3 uur geleden
Scholieren kondigen nieuwe protesten aan na gesprek met Lecornu

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.

4 uur geleden
Verdachte van Franse schietpartij ontkent racistisch motief

PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.

5 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanval op Oekraïens Charkiv

CHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.

5 uur geleden
Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

7 uur geleden