Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra verwacht snel duidelijkheid over EU-herstelfonds

Hoekstra verwacht snel duidelijkheid over EU-herstelfonds

BRUSSEL (ANP) - Minister Wopke Hoekstra verwacht dat binnen enkele weken meer duidelijkheid komt over de omvang en structuur van het beoogde Europese wederopbouwfonds. Hij denkt dat de Europese Commissie de discussie over het fonds zal koppelen aan de discussie over de meerjarenbegroting van de EU (MFK) van 2021 tot en met 2027. "Dat is niet onlogisch", zei hij na afloop van overleg met zijn Europese collega's. De commissie presenteert naar verwachting eind deze maand nieuwe voorstellen voor het MFK.

Over de manier waarop de EU-landen gezamenlijk de onvermijdelijke recessie door de coronacrisis het hoofd moeten bieden bestaat grote onenigheid. Nederland en Duitsland willen geen euro-obligaties gaan uitgeven, maar de Franse president Emmanuel Macron zegt in een interview met de Financial Times donderdag dat er "geen andere keuze" is dan een fonds opzetten dat wordt gevuld door gezamenlijk schuld aan te gaan om zwaar getroffen lidstaten te financieren. "Anders stort de EU als politiek project in".

Vorige week sloten de ministers van de eurozone (Eurogroep) al een akkoord over een miljardenpakket ter waarde van 540 miljard euro waarmee kredieten op de korte termijn vrijkomen. Maar dat is niet genoeg. Nadat de 'lockdown’ in Europa is opgeheven moet er een herstelplan komen voor de economieën, volgens Eurogroepvoorzitter Mario Centeno ter waarde van zeker 1500 miljard euro. In dat akkoord staat dat daarvoor 'innovatieve financiële instrumenten' zullen worden gebruikt. Het is aan de regeringleiders om te bedenken hoe dan.

Hoekstra wil er nog geen getal opplakken. "Laten we eerst kijken welk probleem we moeten oplossen, hoe we het oplossen, welk budget daarvoor nodig is en dan hoe je aan het geld komt om het op te lossen."

Meer uit Financieel

Oud-minister Bruins wordt voorzitter uitzendbrancheclub ABU

LIJNDEN (ANP) - De brancheorganisatie voor uitzendbedrijven ABU draagt oud-minister Bruno Bruins voor als nieuwe voorzitter. Het is de bedoeling dat hij die functie vanaf april bekleedt.

6 minuten geleden
FNV kritisch op Black Friday: geen feestje voor bezorgers

UTRECHT (ANP) - FNV vraagt aandacht voor bezorgers tijdens Black Friday. Voor duizenden bezorgers en pakketmedewerkers is deze week volgens de vakbond "geen feestje", maar zijn de dagen op en rond het koopjesfestijn juist een periode van "extra zwaar en onveilig werk". De vakbond wil dat de overheid ingrijpt.

8 minuten geleden
Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

1 uur geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.

1 uur geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

2 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

3 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

4 uur geleden