Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: steunpakket niet op de schop voor linkse steun

Hoekstra: steunpakket niet op de schop voor linkse steun

DEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet de steun van oppositiepartijen GroenLinks en PvdA nodig heeft voor het derde economische steunpakket, betekent niet dat dit pakket radicaal wordt uitgebreid of omgegooid. Dat zegt minister van Financiƫn Wopke Hoekstra na een gesprek met GroenLinks-leider Jesse Klaver.

Hoekstra ging samen met minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) opnieuw langs bij zowel Klaver als PvdA-voorman Lodewijk Asscher. Beide partijen waren kritisch op het voorgestelde steunpakket, dat per 1 oktober al ingaat. GroenLinks wil meer steun voor jongeren en meer loopbaanadviezen. De PvdA wil dat werkgevers meer moeten doen om werknemers die ze moeten ontslaan aan een nieuwe baan te helpen.

Hoekstra verwacht niet dat hij nog miljarden vrij moet spelen of veel nieuwe maatregelen gaat aankondigen. "Ik denk dat het voor de hand ligt om het pakket grosso modo op deze manier in stand te houden", zei hij. Daarover zijn immers al afspraken gemaakt met de coalitie, het kabinet en werkgevers- en werknemersorganisaties. "De andere kant is dat als je met partijen in gesprek gaat, dat je dan ook de bereidheid moet hebben te luisteren en te kijken of je ze nog tegemoet kunt komen."

Vorige week spraken Hoekstra en Koolmees al met de oppositiepartijen. Beide bewindsmannen kwamen "optimistisch" naar buiten over het debat dat ze morgen met de Kamer houden over de economische maatregelen.

"Als er wijzigingen komen moeten we eerst nadenken of het kan, of een wetswijziging nodig is of de financiering moet worden aangepast", zei Koolmees. "Als dingen niet kunnen, dan kunnen ze niet."

Meer uit Financieel

Aandeel SpaceX zakt voor het eerst onder introductieprijs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van SpaceX is woensdag gedaald naar het laagste punt sinds het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk vorige maand naar de beurs ging. Het aandeel zakte op Wall Street met 2 procent naar iets meer dan 133 dollar per aandeel, waarmee de koers onder de 135 dollar zakte. Dat is de prijs waarvoor de aandelen vorige maand aan beleggers werden verkocht.

29 minuten geleden
Techmedium: ASML heeft plannen om prijzen te verhogen

VELDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - ASML is van plan de prijzen van zijn chipmachines te verhogen, schrijft technieuwssite The Information op basis van verschillende anonieme bronnen. Dat zou kunnen leiden tot een conflict met een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinemaker, het Taiwanese TSMC.

52 minuten geleden
Duitse wapenexporten ruim verviervoudigd in eerste jaarhelft

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft in de eerste helft van dit jaar voor een veel groter bedrag aan vergunde wapens geƫxporteerd dan een jaar eerder. De waarde van wapenexporten waarvoor de Duitse regering in de eerste helft van dit jaar toestemming heeft gegeven, was ruim vier keer zo groot als een jaar geleden, volgens voorlopige cijfers die het Duitse ministerie van Economische Zaken woensdag heeft gepubliceerd.

1 uur geleden
Winstnemingen drukken chipaandelen na sterke beursdag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Amsterdam namen in de laatste handelsuren winst op chipaandelen, nadat de koersen eerder op de dag nog stevig waren opgelopen. De sector stond in de belangstelling na sterke resultaten en vooruitzichten van chipmachinemaker ASML. Tijdens de ochtendhandel was ASML veruit de grootste stijger in de hoofdindex met een winst van ruim 5 procent. Het aandeel eindigde echter 0,4 procent in de min. Branchegenoot Besi was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3 procent.

1 uur geleden
Duitse regering niet principieel tegen overname Commerzbank

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering verzet zich in principe niet tegen een overname van de Duitse Commerzbank door het Italiaanse UniCredit, maar heeft wel bezwaren tegen de manier waarop de Italianen daarbij te werk zijn gegaan. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz woensdag gezegd. Het is de eerste keer dat hij publiekelijk verklaart dat hij niet probeert de overname te blokkeren.

2 uur geleden
Ben & Jerry's Foundation dreigt te stoppen na einde financiering

SOUTH BURLINGTON (ANP) - De Ben & Jerry's Foundation zegt aan het eind van 2026 te stoppen met zijn activiteiten. De financiering van de stichting is volgens het bedrijf stopgezet door The Magnum Ice Cream Company, het moederbedrijf van Ben & Jerry's. Het besluit tot stoppen van de financiering wordt nog wel aangevochten via een juridische procedure door de stichting.

2 uur geleden
Inspectie: blusschuim bij bedrijven bevat te vaak verboden PFAS

DEN HAAG (ANP) - Veel bedrijven maken nog gebruik van PFAS-houdend blusschuim in hun brandblusinstallaties. Vanwege risico's voor milieu en gezondheid heeft de Europese Unie een stapsgewijs verbod hierop ingevoerd, maar inspecties laten nu zien dat veel bedrijven te laat starten met de overstap naar PFAS-vrij blusschuim.

2 uur geleden