Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: steunpakket KLM voorziet genoeg in verduurzaming

Hoekstra: steunpakket KLM voorziet genoeg in verduurzaming

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat het steunpakket waarmee KLM tijdens de coronacrisis op de been wordt gehouden, de luchtvaartmaatschappij voldoende aanspoort tot verduurzaming. Dat meldt minister Wopke Hoekstra (Financiën), die het bedrijf deze zomer te hulp schoot met miljardenleningen.

Greenpeace Nederland heeft een rechtszaak aangekondigd om het kabinet te dwingen de miljardensteun voor KLM in te trekken. De milieuorganisatie vindt dat aan de financiële noodhulp niet genoeg voorwaarden zijn gesteld om klimaatverandering tegen te gaan.

Het kabinet vindt het belangrijk dat KLM ook haar bijdrage levert aan duurzaamheid, zegt Hoekstra. Daarom is afgesproken dat er minder 's nachts mag worden gevlogen en dat de CO2-uitstoot moet worden verlaagd. KLM doet dat onder meer door duurzame brandstoffen bij te mengen en het gebruik van de trein voor korte afstanden te stimuleren.

Gebalanceerd pakket

"Wij vinden dat we een gebalanceerd pakket aan voorwaarden hebben opgesteld, dat recht doet aan geld van de belastingbetaler dat voor de steun beschikbaar wordt gesteld", aldus Hoekstra. Hij wijst erop dat het pakket ook is goedgekeurd door de Europese Commissie.

Greenpeace wil dat per jaar een maximaal toegestane hoeveelheid CO2-uitstoot wordt afgesproken. "Dat moet dan elk jaar dalen, zodat de grote vervuiler elk jaar minder uitstoot", zegt Dewi Zloch van Greenpeace. Als het huidige noodplan voor KLM niet aangepast kan worden, moet het wat haar betreft helemaal worden vervangen.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

5 minuten geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

2 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

2 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

3 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

4 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

5 uur geleden