Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: sluiten haven Rotterdam voor Russen niet onbespreekbaar

Hoekstra: sluiten haven Rotterdam voor Russen niet onbespreekbaar

BRUSSEL (ANP) - Russische schepen de toegang tot de haven van Rotterdam verbieden als straf voor de invasie in Oekraïne is voor het kabinet niet onbespreekbaar als ook andere havens als Antwerpen en Hamburg dat doen, zegt minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken). "Wij hebben aangegeven dat geen enkel onderdeel van de sancties buiten haken geplaatst wordt en we ook bereid zijn hier naar te kijken. Maar het is essentieel dat je daar in gezamenlijkheid in optrekt."

De discussie over het blokkeren van havens voor Russische schepen loopt al langer. Ook tijdens spoedberaad van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken vrijdag in Brussel lag de kwestie op tafel. Er zal in de komende dagen verder over gesproken worden, zei Hoekstra na afloop.

Uitzonderlijk schoven ook de Amerikaanse minister Antony Blinken, de Britse Liz Truss en de Canadese Mélanie Joly aan, evenals NAVO-chef Jens Stoltenberg. Vanuit Oekraïne belde buitenlandminister Dmitro Koeleba in. Volgens Hoekstra gaat er een "belangrijke signaalwerking" uit van de eenheid die wordt getoond. Ook stemmen ze zoveel mogelijk hun acties af.

Sancties

De VS kondigden donderdag sancties aan tegen ́Russische elites en familieleden. Volgens Hoekstra gaat de EU nu ook kijken hoe familieleden van oligarchen kunnen worden getroffen. "Als je je realiseert dat een deel van dat vermogen is weggesluisd naar familieleden of anderen, hoe kun je dan zorgen dat je daar aan kan komen op een verstandige manier", zei Hoekstra.

De ministers spraken onder meer over het effect van al ingestelde strafmaatregelen en mogelijke nieuwe sancties maar namen daarover geen besluit.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

2 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

3 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

5 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

8 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

10 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

10 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

10 uur geleden