Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra roept op tot de-escalatie op de Westelijke Jordaanoever

Hoekstra roept op tot de-escalatie op de Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP) - Buitenlandminister Wopke Hoekstra heeft zijn zorgen geuit over het geweld dat plaatsvond bij een Israëlische inval woensdag in de stad Nablus op de Westelijke Jordaanoever. Daarbij zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie tien Palestijnen gedood, onder wie burgers en zeker één minderjarige. Ook zijn meer dan honderd mensen naar het ziekenhuis gebracht.

Op sociale media dringt Hoekstra aan op de-escalatie. "Diep bezorgd over het geweld in #Nablus vandaag. Mijn gedachten zijn bij de getroffenen. De-escalatie moet de hoogste prioriteit hebben om meer slachtoffers te voorkomen", schrijft de minister in een bericht waarin hij ook een verklaring deelt van EU-buitenlandchef Josep Borrell. Die zegt dat de EU de burgerdoden betreurt en "diep verontrust" is over het toenemende geweld op de Westelijke Jordaanoever. "Het is van het grootste belang dat alle partijen werken aan het herstel van de rust en het de-escaleren om meer slachtoffers te voorkomen."

Ook wijst Borrell op de verklaring van de VN-Veiligheidsraad van maandag waarin staat dat het Israëlische beleid rond illegale nederzettingen de "vrede bemoeilijkt" en de beoogde tweestatenoplossing in gevaar brengt. Ook de Verenigde Staten, een belangrijke bondgenoot van Israël, steunden de berisping vanuit de Veiligheidsraad.

Het Israëlische leger heeft bevestigd dat het een inval op de bezette Westelijke Jordaanoever uitvoerde, maar sprak niet over slachtoffers. Het doel van de operatie zou de militante groep De Leeuwenkuil zijn. Bijna een maand geleden kwamen negen Palestijnen om door een Israëlische inval in het vluchtelingenkamp bij Jenin.

Meer uit Buitenland

Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

1 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

3 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

5 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

9 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

10 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

10 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

11 uur geleden