Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: praten over bestempelen Rusland als terroristische staat

Hoekstra: praten over bestempelen Rusland als terroristische staat

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid met landen in de EU- en NAVO-landen te praten over het bestempelen van Rusland als sponsor van terrorisme. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) zei woensdag in de Tweede Kamer er weinig voor te voelen de stap alleen te nemen.

Het Europees Parlement besloot eerder op de dag Rusland voortaan te typeren als een sponsor van terrorisme. Dat heeft vooral symbolische waarde. De parlementaire assemblee van de NAVO verklaarde dit weekeinde al Rusland onder het huidige regime tot terroristische staat. Sjoerd Sjoerdsma (D66) en Ruben Brekelmans (VVD) wilden weten hoe het kabinet tegen deze kwalificatie aankijkt.

Hoekstra wil over de aanduiding ook nog eens met zijn juristen spreken. Het karakteriseren van Rusland onder het huidige regime als terreurstaat heeft volgens hem voor Nederland weinig repercussies. Maar "ik begrijp heel goed dat men tot deze kwalificatie is gekomen" want Rusland "terroriseert de boel" in Oekraïne.

Het kabinet voelt verder niets voor de suggestie om Rusland te schorsen of zelfs uit de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) te zetten. Het is volgens Hoekstra nog een van de weinig gremia waar met Moskou over de veiligheid op het Europese continent kan worden gesproken. De statuten van de OVSE kennen volgens hem ook geen mechanisme om een lidstaat te schorsen of uit de organisatie te zetten.

Rusland blokkeert onder meer de begroting van de OVSE en verzet zich tegen een OVSE-missie in Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Proef noodsteunpunten van start gegaan in bijna 70 gemeenten

DEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.

1 uur geleden
ME grijpt in bij protest tegen komst azc in Bleskensgraaf

BLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.

6 uur geleden
Corona-oplichter (61) moet ruim 3 ton aan Staat betalen

DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.

8 uur geleden
Iraanse ambassadeur ontboden na inbeslagname diplomatieke zending

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".

10 uur geleden
Anjet Daanje op longlist International Booker Prize

LONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.

13 uur geleden
Landelijke intocht Sinterklaas dit jaar in Brabantse Grave

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.

13 uur geleden
Komend weekend geen treinverkeer van en naar Amsterdam Zuid

AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.

15 uur geleden