Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: praten over bestempelen Rusland als terroristische staat

Hoekstra: praten over bestempelen Rusland als terroristische staat

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet is bereid met landen in de EU- en NAVO-landen te praten over het bestempelen van Rusland als sponsor van terrorisme. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) zei woensdag in de Tweede Kamer er weinig voor te voelen de stap alleen te nemen.

Het Europees Parlement besloot eerder op de dag Rusland voortaan te typeren als een sponsor van terrorisme. Dat heeft vooral symbolische waarde. De parlementaire assemblee van de NAVO verklaarde dit weekeinde al Rusland onder het huidige regime tot terroristische staat. Sjoerd Sjoerdsma (D66) en Ruben Brekelmans (VVD) wilden weten hoe het kabinet tegen deze kwalificatie aankijkt.

Hoekstra wil over de aanduiding ook nog eens met zijn juristen spreken. Het karakteriseren van Rusland onder het huidige regime als terreurstaat heeft volgens hem voor Nederland weinig repercussies. Maar "ik begrijp heel goed dat men tot deze kwalificatie is gekomen" want Rusland "terroriseert de boel" in Oekraïne.

Het kabinet voelt verder niets voor de suggestie om Rusland te schorsen of zelfs uit de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) te zetten. Het is volgens Hoekstra nog een van de weinig gremia waar met Moskou over de veiligheid op het Europese continent kan worden gesproken. De statuten van de OVSE kennen volgens hem ook geen mechanisme om een lidstaat te schorsen of uit de organisatie te zetten.

Rusland blokkeert onder meer de begroting van de OVSE en verzet zich tegen een OVSE-missie in Oekraïne.

Meer uit Binnenland

Zwangere vrouw na politie-incident: ik stelde gewoon een vraag

ZEIST (ANP) - De zwangere vrouw die onlangs in een azc door politieoptreden hardhandig ten val kwam, heeft van zich laten horen op de nieuwszender Al Jazeera. "Ik probeerde de agenten gewoon een vraag te stellen", zei Malak Mahmoud.

56 minuten geleden
Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.

8 uur geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

13 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

13 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

13 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

15 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

15 uur geleden