
Hoekstra: Pakistan aangesproken op bedreigingen tegen Wilders
DEN HAAG (ANP) - Wopke Hoekstra zegt dat Nederland Pakistan bij herhaling heeft aangesproken op de bedreigingen aan het adres van Geert Wilders vanuit dat land. "Die zijn volstrekt onacceptabel", twittert de minister van Buitenlandse Zaken. Het bericht kwam enkele uren nadat Wilders kritiek uitte op premier Mark Rutte, omdat die volgens de PVV-leider niet voor hem opkomt.
"Twee fatwa’s, mijn lichaam als pop over straat gesleept en in de fik gestoken in Karachi, een prijs op mijn hoofd om me te vermoorden, ontelbare doodsbedreigingen, en diegene die in alle toonaarden zwijgt is minister-president Mark Rutte", schreef Wilders zaterdagochtend op Twitter. Hij vraagt al langer regelmatig aandacht voor de bedreigingen vanuit Pakistan.
Hoekstra leek met zijn tweet van zaterdagmiddag te reageren op de klacht van de PVV'er, maar doet dat niet expliciet. Ook blijft onduidelijk wanneer Nederland precies aandacht gevraagd heeft voor de dreigementen en op welke manier. Hoekstra stelt alleen dat het kabinet "al meerdere keren in Islamabad en Den Haag" zijn zorgen heeft overgebracht. Wilders heeft hem wel bedankt voor zijn publieke steunbetuiging.
Eerder deze week stuurde ook minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yesilgöz een tweet waarin ze de dreigementen die Wilders ten deel vallen "walgelijk en ongekend heftig" noemt. "We moeten er alles aan doen deze bedreigers op te sporen en te vervolgen." Ook haar heeft Wilders bedankt voor haar tweet.
Meer uit Binnenland
ZWOLLE (ANP) - De 24-jarige Firass T., een familielid van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, die in juni in Zuid-Spanje is aangehouden op verdenking van omvangrijke drugssmokkel, is door de politie daar vrijgelaten. Dat meldde het Openbaar Ministerie donderdag na vragen van het ANP.
5 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 57-jarige Marco S. donderdag tien jaar cel opgelegd voor het doden van zijn vriendin (60) in Heemskerk in december 2023. Het Openbaar Ministerie had ook tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legt dit niet op, omdat niet is vastgesteld dat de stoornissen van de verdachte verband houden met zijn daad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet mee in de conclusie van de onderzoekscommissie van de Verenigde Naties die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. In reactie op het rapport schrijft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in een Kamerbrief dat "Nederland in de regel terughoudend" is om de kwalificatie genocide te gebruiken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof doet op 6 november uitspraak in de zaak tegen de Nederlandse Staat, waarin organisaties eisen dat Nederland meer moet doen om een genocide in de Gazastrook te voorkomen. Eerder had het hof nog gezegd dat er 8 oktober een uitspraak zou komen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is als getuige gehoord in een strafzaak tegen een voormalig medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die wordt verdacht van het doorspelen van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Toen begin 2023 een asteroïde uiteenviel in de lucht boven Frankrijk, was dat in Nederland te horen. Niet door mensen, maar wel door gevoelige detectoren. Die hebben het onhoorbare geluid opgepikt. Volgens het KNMI is het de eerste keer dat de ondergang van een asteroïde zo uitgebreid is gevolgd, van de ontdekking in de ruimte tot het bergen van brokstukken achteraf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen stappen vanuit andere beroepen over naar een baan als docent in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo). Het aantal zij-instromers is in tien jaar tijd verdubbeld tot ruim achthonderd per jaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs. Die is positief over de toename, maar oordeelt ook dat de scholing en begeleiding van mensen die vanuit ander werk in het mbo aan de slag gaan beter moeten.
5 uur geleden