Hoekstra over akkoord begroting: so far, so good
DEN HAAG (ANP) - CDA-leider en minister van Financiën Wopke Hoekstra is "heel blij" dat de partijen van de voormalige regeringscoalitie nog hebben kunnen sleutelen aan de kabinetsplannen voor volgend jaar. Het stemt ook positief over samenwerking tussen partijen, laat de demissionaire bewindsman doorschemeren. "Het is gelukt, en het kon breed op steun rekenen. Dus wat dat betreft: so far so good."
Het CDA van Hoekstra is een van de partijen die straks mogelijk gaan onderhandelen over een minderheidskabinet. Een eventuele minderheidscoalitie zal straks ook steun moeten zoeken bij andere partijen in de Tweede Kamer en Eerste Kamer. Hoekstra wil niet vooruitlopen op het effect van het debat over de begrotingsplannen op de formatie. "Ik durf daar geen voorspellingen over te doen."
Dat VVD, D66 en CDA gisteren uitgerekend met de ChristenUnie tot een akkoord kwamen, bevestigt wel het standpunt van Hoekstra dat het "een heel logisch idee" is om met die coalitie door te gaan. Het demissionaire kabinet heeft "over het algemeen goed gefunctioneerd, heeft een aantal van de grote problemen weten aan te pakken", en de verhoudingen tussen partijen waren "over het algemeen goed", aldus Hoekstra. "En inderdaad, gister is dat ook weer goed gelopen."
Maar D66, een van de verkiezingswinnaars, wil niet met de ChristenUnie. Dat betekent dat Hoekstra naar eigen zeggen "constructief wil kijken" naar de minderheidsvariant waarover nu wordt gesproken. VVD, D66 en CDA zitten maandag weer om de tafel met informateur Johan Remkes.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.
2 dagen geledenEDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.
3 dagen geleden