Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra op eerste buitenlandreis naar Brussel

Hoekstra op eerste buitenlandreis naar Brussel

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe buitenlandminister Wopke Hoekstra wijdt zijn eerste buitenlandbezoek aan de Europese Unie en België. Hij gaat de dag na zijn beëdiging langs bij de buitenlandchef van de Europese Unie Josep Borrell en bij zijn Belgische ambtgenoot Sophie Wilmès, in Brussel.

Het nieuwe kabinet wil voor Nederland een voortrekkersrol in de EU en wil de unie onder meer krachtiger laten optreden tegen ontsporingen in het buitenland. Maar het hoogopgelopen conflict met Rusland zal ook de aandacht van Hoekstra en Borrell vragen. Die kwestie "staat natuurlijk wel op plaats 1, 2 en 3", zei Hoekstra eerder. De buitenlandministers van de EU bereiden al enige tijd strafmaatregelen voor Rusland voor.

Hoekstra schetste meteen na zijn aantreden het doembeeld van oorlog en predikte de-escalatie. Nederland wil volgens hem bijdragen aan stabiliteit. Binnen de NAVO, maar "ook in toenemende mate die rol pakken in de Europese Unie".

De bestemming van een eerste bezoek geldt soms als een aanwijzing voor de prioriteiten van een nieuwe bewindsman. Hoekstra, die de afgelopen jaren al vaak in Brussel was als minister van Financiën, kan donderdag kennismaken met zijn collega's van de andere EU-landen. Die komen dan bijeen in het Franse Brest.

Meer uit Binnenland

Politie deelt beelden van verdachten aanslag bij joodse school

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.

26 minuten geleden
Bank of New York weigert commentaar na explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.

1 uur geleden
Campagne tegen oplichting levert identiteit van 14 verdachten op

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.

1 uur geleden
Bestuurder joodse school teleurgesteld na gesprek met Jetten

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.

1 uur geleden
Israël waarschuwt voor groep die aanslagen Nederland opeist

JERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.

2 uur geleden
Commissie Mijnbouwschade ziet schademeldingen na beving toenemen

ROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.

2 uur geleden
Moeder Natalee Holloway doet aangifte tegen Joran van der Sloot

AMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.

4 uur geleden