Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoekstra: ook Snel bleef te lang defensief over toeslagen

Hoekstra: ook Snel bleef te lang defensief over toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Voormalig staatssecretaris Menno Snel van Financiën reageerde niet snel genoeg op signalen over de omvang van de toeslagenaffaire en is "te lang meegegaan in de defensieve houding van de Belastingdienst". Dat zegt minister Wopke Hoekstra (ook Financiën) in een verhoor over het schandaal.

Hoekstra heeft zich uiteindelijk veel bemoeid met de affaire, toen Snel daarmee bezig was. Dat vond de staatssecretaris "niet altijd makkelijk", vertelt Hoekstra. "Het liefst wil je je eigen winkel runnen, en als dat goed gaat, dan kan dat ook." De minister laat doorschemeren dat hij niet te spreken was over de afhandeling van de toeslagenaffaire. De talenten van Snel lagen "vooral op het gebied van de fiscaliteit".

Toen steeds meer berichten over de toeslagenaffaire via de media en via Kamerleden naar boven kwamen, "was de reactie maar mondjesmaat". Dat ligt voor een groot deel aan de Belastingdienst, maar Snel heeft ook te lang die lijn volgehouden, meent Hoekstra.

Meer uit Binnenland

25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

9 minuten geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

23 minuten geleden
OM eist tot 66 maanden cel in zaak kunstroof Assen

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.

53 minuten geleden
Architect Stopera Cees Dam (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.

1 uur geleden
Celstraf voor dakdekker na fatale koolmonoxidevergiftiging

LOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.

1 uur geleden
Raad van State kritisch op financiële keuzes kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.

2 uur geleden
Demonstratie bij Eerste Kamer tegen voorgenomen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.

2 uur geleden