Hoekstra: ook Snel bleef te lang defensief over toeslagen
DEN HAAG (ANP) - Voormalig staatssecretaris Menno Snel van Financiën reageerde niet snel genoeg op signalen over de omvang van de toeslagenaffaire en is "te lang meegegaan in de defensieve houding van de Belastingdienst". Dat zegt minister Wopke Hoekstra (ook Financiën) in een verhoor over het schandaal.
Hoekstra heeft zich uiteindelijk veel bemoeid met de affaire, toen Snel daarmee bezig was. Dat vond de staatssecretaris "niet altijd makkelijk", vertelt Hoekstra. "Het liefst wil je je eigen winkel runnen, en als dat goed gaat, dan kan dat ook." De minister laat doorschemeren dat hij niet te spreken was over de afhandeling van de toeslagenaffaire. De talenten van Snel lagen "vooral op het gebied van de fiscaliteit".
Toen steeds meer berichten over de toeslagenaffaire via de media en via Kamerleden naar boven kwamen, "was de reactie maar mondjesmaat". Dat ligt voor een groot deel aan de Belastingdienst, maar Snel heeft ook te lang die lijn volgehouden, meent Hoekstra.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
3 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
3 uur geleden