Hoekstra: ontspannen omgaan met tegenslagen campagne
DEN HAAG (ANP) - "Je moet er ontspannen mee omgaan", zegt CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra over de afgelopen weken in de campagne, die volgens hem "niet van een leien dakje" gaan. "Ik heb wel eens grotere tegenslagen gehad", verzekert de demissionair minister van Financiën. Heel veel dingen gaan juist wel goed, vindt hij. Zijn debat met Lilianne Ploumen bij EenVandaag op maandagavond was volgens hem bijvoorbeeld "uitstekend", zegt hij na afloop.
In dat debat ging het opnieuw over het plan van het CDA om de WW met een jaar te verkorten. Eerder gaf Hoekstra toe dat hij zelf voor onrust heeft gezorgd door de manier waarop dat plan in het nieuws kwam. In een tweetal tv-optredens moest de CDA-leider antwoorden over zijn eigen verkiezingsprogramma schuldig blijven. Toch heeft hij "altijd vertrouwen", en gaan de recente debatten volgens Hoekstra juist heel goed.
"Die is er nooit af geweest", zegt Hoekstra zelfs op de vraag of de campagne daarmee weer op de rails is. Bovendien is er voor het CDA nog veel te winnen, denkt hij. Veel kiezers zweven nog, en de lijsttrekker zegt dat "veertig, vijftig procent van de kiezers nog twijfelt tussen VVD en CDA. Dus ik kijk vol vertrouwen naar woensdagavond." Hoekstra wil de kiezer ervan overtuigen op het CDA te stemmen door "gewoon het verhaal te vertellen waar we in Nederland naartoe willen".
Hoekstra wil het graag juist hebben over het Nederland na de coronacrisis. "Het is begrijpelijk dat we heel erg bezig zijn met corona, maar als je eerlijk bent, gaan de komende vier jaar juist over hele andere onderwerpen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.
1 dag geleden