Hoekstra: ontspannen omgaan met tegenslagen campagne
DEN HAAG (ANP) - "Je moet er ontspannen mee omgaan", zegt CDA-lijsttrekker Wopke Hoekstra over de afgelopen weken in de campagne, die volgens hem "niet van een leien dakje" gaan. "Ik heb wel eens grotere tegenslagen gehad", verzekert de demissionair minister van Financiƫn. Heel veel dingen gaan juist wel goed, vindt hij. Zijn debat met Lilianne Ploumen bij EenVandaag op maandagavond was volgens hem bijvoorbeeld "uitstekend", zegt hij na afloop.
In dat debat ging het opnieuw over het plan van het CDA om de WW met een jaar te verkorten. Eerder gaf Hoekstra toe dat hij zelf voor onrust heeft gezorgd door de manier waarop dat plan in het nieuws kwam. In een tweetal tv-optredens moest de CDA-leider antwoorden over zijn eigen verkiezingsprogramma schuldig blijven. Toch heeft hij "altijd vertrouwen", en gaan de recente debatten volgens Hoekstra juist heel goed.
"Die is er nooit af geweest", zegt Hoekstra zelfs op de vraag of de campagne daarmee weer op de rails is. Bovendien is er voor het CDA nog veel te winnen, denkt hij. Veel kiezers zweven nog, en de lijsttrekker zegt dat "veertig, vijftig procent van de kiezers nog twijfelt tussen VVD en CDA. Dus ik kijk vol vertrouwen naar woensdagavond." Hoekstra wil de kiezer ervan overtuigen op het CDA te stemmen door "gewoon het verhaal te vertellen waar we in Nederland naartoe willen".
Hoekstra wil het graag juist hebben over het Nederland na de coronacrisis. "Het is begrijpelijk dat we heel erg bezig zijn met corona, maar als je eerlijk bent, gaan de komende vier jaar juist over hele andere onderwerpen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
4 dagen geleden