Hoekstra: nooit fondsenwerving op ambassade VS voor partij
DEN HAAG (ANP) - Op de ambassade van de Verenigde Staten is nooit een inzamelingsactie voor een politieke partij gehouden. Dat laat ambassadeur Pete Hoekstra weten. Het kabinet wil opheldering van hem over een bijeenkomst met Forum voor Democratie.
Er was eerder deze maand een evenement op de ambassade met de partij van Thierry Baudet. Vanuit zijn partij was de uitnodiging verstuurd door het hoofd fondsenwerving, berichtte De Groene Amsterdammer. Een van de doelen van de samenkomst was volgens het blad het spekken van de partijkas.
"Vijftien evenementen, negen verschillende partijen. We hebben 'townhalls, Q&A sessies, en videoconferenties georganiseerd. Maar we hebben NOOIT een inzamelingsactie georganiseerd", twitterde de ambassadeur woensdag. Hij is in het buitenland.
Ook Forum ontkent dat het doel het binnenhalen van donaties was. Verscheidene partijen in de Tweede Kamer willen weten hoe het precies zit. Het kabinet liet weten nog geen algehele conclusie te kunnen trekken omdat de ambassadeur afwezig is en niet naar de kwestie kan worden gevraagd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
12 uur geleden