Hoekstra: nooit fondsenwerving op ambassade VS voor partij
DEN HAAG (ANP) - Op de ambassade van de Verenigde Staten is nooit een inzamelingsactie voor een politieke partij gehouden. Dat laat ambassadeur Pete Hoekstra weten. Het kabinet wil opheldering van hem over een bijeenkomst met Forum voor Democratie.
Er was eerder deze maand een evenement op de ambassade met de partij van Thierry Baudet. Vanuit zijn partij was de uitnodiging verstuurd door het hoofd fondsenwerving, berichtte De Groene Amsterdammer. Een van de doelen van de samenkomst was volgens het blad het spekken van de partijkas.
"Vijftien evenementen, negen verschillende partijen. We hebben 'townhalls, Q&A sessies, en videoconferenties georganiseerd. Maar we hebben NOOIT een inzamelingsactie georganiseerd", twitterde de ambassadeur woensdag. Hij is in het buitenland.
Ook Forum ontkent dat het doel het binnenhalen van donaties was. Verscheidene partijen in de Tweede Kamer willen weten hoe het precies zit. Het kabinet liet weten nog geen algehele conclusie te kunnen trekken omdat de ambassadeur afwezig is en niet naar de kwestie kan worden gevraagd.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
2 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
3 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
7 uur geleden